Українців, які бажають їхати на заробітки до Росії, стало в 4 рази менше

Українців, які бажають їхати на заробітки до Росії, стало в 4 рази менше

Опитування
Укрінформ
Кількість українців, які бажають поїхати на заробітки до Росії, зменшилася у чотири рази та становить 6%.

Про це заявив керівник соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович під час “круглого столу” в Укрінформі на тему: “Роль трудових мігрантів в економічному розвитку України та умови їхньої реінтеграції”.

“Майже три чверті з тих, хто були за кордоном протягом останніх п’яти років, хотіли б поїхати знову на заробітки. Не зупиняють людей ні проблеми, з якими вони стикаються, ні, можливо, менші заробітки... Але змінюється вектор, куди б хотіли їхати: якщо в Росії працювали близько чверті опитаних нами заробітчан, то зараз в Росію готові їхати лише 6%. Тобто, падіння у понад 4 рази. Натомість, люди б хотіли працювати у Німеччині та Польщі, інших країнах ЄС”, - сказав Антипович.

Згідно з даними групи “Рейтинг”, до цього часу 36% опитаних заробітчан виїжджали на роботу у Польщу, на другому місці Росія (25%), по 5% працювали у Чехії та Німеччині, 3% - в Італії, решта – в інших країнах, переважно, Західної Європи. Майже 30% респондентів відмовились відповідати на це запитання. “Близько третини, точніше 29% не сказали, куди ж вони їздять на заробітки. Люди бояться цієї теми. Можливо якихось державних органів, які могли б цю тему моніторити”, - зазначив Антипович.

При цьому, серед мешканців Заходу і Центру більшість працювали в Польщі, на Півдні та особливо Сході – в Росії. “Центральна Україна їздить однаково - що в бік Польщі, що в бік Росії”, - додав соціолог. Більшість українців виїжджають на сезонні роботи і лише кожен шостий заробітчанин працював на постійній основі.

Майже кожен другий заробітчанин займається або будівництвом, або ремонтом. Близько 23% працюють на сільськогосподарських роботах, ще 10% на роботах по дому, по 3% мали досвід роботи в IT, догляді за дітьми, ресторанному бізнесі (кухарі, офіціанти, прибирання).

“Серед людей, які працювали у Росії протягом останніх п’яти років, 75% працювали у сфері будівництва та ремонту. При цьому, ті, хто працювали у країнах ЄС, там вже є вибір — там і сільське господарство, роботи по дому тощо. Там вже більш різноманітні сфери, в яких залучаються українці”, - зазначив Антипович.

При цьому, додав він, українські заробітчани не дуже задоволені своєю роботою в Росії: “Чи задоволені заробітчани? Так, скоріше задоволені. Інакше б люди не їздили на заробітки. Але більше третини заробітчан зі Сходу не задоволені під час роботи за кордоном. Чому? Тому що вони, в основному, їздили в Росію, а в Росії певно і заробітки приблизно так, як і в Україні, з певною специфікою”.

Згідно з опитуванням, третина українських заробітчан працювали за кордоном офіційно, дві третини - не офіційно. При цьому, кожен п’ятий стикався з фактами шахрайства при оформленні офіційних документів для працевлаштування за кордоном, ще третина заробітчан - з фактами невідповідності умов, вказаних при працевлаштуванні, і тих умов, які були при приїзді на місце праці. “І це величезна проблема - українці є незахищені у сфері працевлаштування за кордоном”, - наголосив Антипович.

Як відомо, за результатами дослідження Міжнародної організації з міграції, закордонні заощадження за 2014 рік українських трудових мігрантів становлять 4 мільярди доларів США. Понад 60% українців, які працюють за кордоном, хотіли б повернутися додому і вкласти свої гроші у розвиток рідної країни.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-