Нацрада перенесла розгляд щодо київської ліцензії

Нацрада перенесла розгляд щодо київської ліцензії "Радио Вести"

Укрінформ
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 24 лютого перенесла розгляд питання про продовження терміну дії ліцензії "Радио Вести" (ТОВ "ТРК "Дивосвіт") на мовлення в Києві на 3 березня.

За таке рішення проголосували члени Нацради, присутні на засіданні, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

Нацрада мала розглянути це питання, оскільки очікувала на сьогоднішнє рішення Франківського районного суду м.Львова. 15 лютого цей суд своєю ухвалою про забезпечення позову зупинив розгляд у Нацраді заяви про продовження строку дії ліцензії київського "Радио Вести" (ТОВ "ТРК "Дивосвіт"), заборонив їй приймати рішення за заявою про продовження строку дії ліцензії тощо. Нацрада оскаржила цю ухвалу, подавши клопотання до суду про скасування заходів забезпечення позову.

Як повідомила сьогодні заступник голови Нацради Уляна Фещук, 24 лютого Франківський районний суд м.Львова скасував ухвалу про забезпечення позову, якою зупиняв розгляд у Нацраді заяви "Радио Вести" (ТОВ "ТРК "Дивосвіт") про продовження строку дії ліцензії на мовлення в Києві.

Тобто фактично Національна рада мала можливість розглядати питання. Але вона попросила представника у Львові взяти відповідну ухвалу на руки - і виявилось, що внизу від руки суддя дописав фразу, що "згідно з оригіналом ухвала не набула законної сили". Написано, що ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з моменту її проголошення. Тому Нацрада повинна надати право на її оскарження.

"Оскільки ухвала не набуває законної сили до моменту, коли вона може бути оскаржена, - можливо, вона не буде оскаржена, я сподіваюся на здоровий глузд позивачки і відповідача, - пропоную перерватися в розгляді цієї справи про продовження строку дії ліцензії. Це рішення відповідає чинному законодавству і його вимогам. Друге, я сподіваюся, що жодна ухвала суду не з'явиться за цей час, тому що громадян України є дійсно багато, проте вони мають бути свідомі, що регулятором в сфері телебачення і радіомовлення є все-таки Національна рада", - підкреслила Фещук.

Як повідомляв Укрінформ, минулого тижня через ухвалу Франківського районного суду м. Львова щодо забезпечення позовної заяви громадянки Бондаревої Н. В. Нацрада перенесла розгляд питання про продовження терміну дії ліцензії цього мовника. Ця позовна заява була розглянута з неймовірною, як для наших судів, швидкістю. Подана вона була 15 лютого, і того самого дня відбувся розгляд заяви про забезпечення позову та винесено ухвалу. А вранці 16 лютого ця ухвала разом із супровідним листом компанії була подана представником ліцензіата до Національної ради. Регулятор на засіданні заявив, що через численні порушення норм права буде звертатися до Вищої кваліфікаційної комісії суддів та правоохоронних органів. Однак, будучи законослухняним, не розглядав заяви ТРК "Дивосвіт".

На засіданні вчора, 23 лютого, Національна рада відмовила "Радио Вести" (ТОВ "ТРВК "Мастер") у продовженні ліцензії на мовлення в Харкові. Цьому теж передувала колізія. 23 лютого вранці, як і попереднього тижня, до Нацради передали ухвалу про забезпечення позову громадянина Станіслава Саріогло, що нібито була винесена напередодні, 22 лютого, Харківським окружним адміністративним судом. Зазначена ухвала забороняла Нацраді приймати рішення щодо заяви про продовження строку дії ліцензії на мовлення, про анулювання або припинення ліцензії ТОВ "ТРВК "Мастер" тощо. Проте Нацрада вирішила не брати до уваги цю ухвалу, оскільки вона ще не набрала законної сили. Таким чином, Національна рада відмовила ТРВК "Мастер" у продовженні терміну дії ліцензії на мовлення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-