ГПУ розслідує розкрадання кредиту Світового банку

ГПУ розслідує розкрадання кредиту Світового банку

Укрінформ
Генеральна прокуратура України здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом розкрадання кредиту, який було надано Світовим банком.

Про це йдеться в постанові Печерського суду міста Києва від 30 січня 2017 року, пише «Українська Правда».

Під час розслідування було встановлено, що в період з 2007 по 2013 роки Світовий банк надав кредит на реалізацію проекту «Розвиток міської інфраструктури» в кількох областях України, в тому числі Івано-Франківській, Чернігівській та Донецькій.

Кредитні кошти були надані під гарантії уряду України, а головним виконавцем проекту було Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

«Вказані грошові кошти спрямовувались безпосередньо виконавцю та повинні були використовуватись для здійснення реконструкції та модернізації об'єктів, які належать комунальним підприємствам що здійснюють діяльність у сфері водопостачання та водовідведення», - йдеться в повідомленні.

Посадові особи комунальних підприємств перераховували кошти на рахунки афілійованих транзитних підприємств. При цьому в договорах вказувалася значно завищена вартість робіт, в деяких випадках роботи взагалі не виконувались.

«У подальшому безготівкові кошти переводились у готівку за допомогою підприємств з ознаками «фіктивності» та розподілялись між учасниками злочинного групування. Разом з тим, кредитні зобов'язання за зазначеними інвестиційними проектами виконуються за рахунок Державного бюджету», - йдеться в постанові.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-