НАБУ перевіряє закупівлю гібридних Mitsubishi для поліції

НАБУ перевіряє закупівлю гібридних Mitsubishi для поліції

Документ
Укрінформ
Детективи НАБУ розпочали досудове розслідування у справі про закупівлю гібридних позашляховиків "Mitsubishi Outlander PHEV" для потреб Нацполіції.

Про це йдеться у відповіді НАБУ на запит Transparency International Україна.

"23 січня 2017 року детективи Національного антикорупційного бюро України розпочали досудове розслідування у справі про закупівлю гібридних позашляховиків для потреб Національної поліції. Згідно з відповіддю на запит Transparency International Україна, попередня кваліфікація кримінального правопорушення – ч.2 ст. 364. (зловживання владою або службовим становищем, які спричинили тяжкі наслідки)", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України оголосив закупівлю по переговорній процедурі для потреб оборони 16 листопада 2016 року. Планувалося придбати 635 автомобілів "Mitsubishi Outlander PHEV" на суму 959,5 млн грн. А 14 грудня Замовник уклав договір з ТОВ "НІКА Діамант" на суму 959,4 млн грн.

"Активіст Олексій Тамразов звернув увагу на завищену ціну автомобілів. Експерти ТІ Україна встановили порушення законодавства. Зокрема, закупівля не могла відбуватися за переговорною процедурою для потреб оборони, оскільки по факту придбання автомобілів для патрульних не задовольняє оборонні потреби. Крім того, дія закону, за яким проведено закупівлю не розповсюджується на Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України. Також викликала сумнів 100% передоплата", - йдеться в публікації.

ТІ Україна висловила переконання, що угоду необхідно розірвати і оголосити нову конкурентну закупівлю за процедурою "відкриті торги". Однак, Замовник повністю оплатив майбутню поставку товару 28 грудня 2016 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-