SELECT p.id,p.filename, p.memo_ukr memo, g.photo_id main_photo, g.name_ukr gname FROM photos p LEFT JOIN galleries g ON g.id=p.gallery_id AND g.photo_id=p.id WHERE p.gallery_id=? ORDER BY main_photo DESC, p.weight У Києві перепоховали Олександра Олеся - 29.01.2017 14:49 — Новини Укрінформ
У Києві перепоховали Олександра Олеся

У Києві перепоховали Олександра Олеся

Фото, відео
2021
Ukrinform
На Лук'янівському кладовищі столиці України сьогодні, 29 січня, перепоховали відомого українського письменника Олександра Олеся разом із дружиною Вірою.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Близько першої дня учасники траурної процесії прибули на Лук'янівське кладовище. Зустрічали Олеся українською піснею у виконанні духового оркестру «Ой, у лузі червона калина». 

На урочистому перепохованні був присутній міністр культури України Євген Нищук, одна з найближчих родичок подружжя Ольга Кандиба та інші громадські діячі.

Після урочистих промов під час опускання труни в українську землю лунав Гімн України.

Як повідомляв Укрінформ, на початку січня 2017 року в Празі ексгумували останки похованого на Ольшанському цвинтарі відомого українського письменника Олександра Олеся (Кандиби) та його дружини Віри. Ексгумація була спричинена особливостями чеського законодавства: за місце поховання померлого потрібно сплачувати ренту, і родина чоловіка, який це робив і мав на могилу право власності, вирішила після його смерті поховати його на тому місці. 

Тоді МЗС України повідомило, що останки Олеся та його дружини переміщені в депозитарій кладовища до рішення родичів щодо місця остаточного захоронення.  

У Києві перепоховали Олександра Олеся

Фото: Володимир Тарасов.

21 січня стало відомо, що за бажанням нащадків, яких розшукало МЗС і Посольство України в Канаді, Олександра Олеся буде перепоховано в Києві на Лук'янівському кладовищі. Кабінет міністрів затвердив розпорядження про виділення коштів для перевезення до Києва і перепоховання останків українського  письменника.

25 січня в Празі відбулося прощання з прахом Олександра Олеся та його дружини. 

27 січня урна з прахом письменника та його дружини вранці прибула до Києва.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>