У Володимирському соборі пройшла панахида за Олександром Олесем

У Володимирському соборі пройшла панахида за Олександром Олесем

Фото
Укрінформ
У Свято-Володимирському кафедральному соборі розпочалася панахида за поетом Олександром Олесем та його дружиною Вірою.

На церемонії присутні Президент України Петро Порошенко, його дружина Марина Порошенко, народні депутати, повідомляє кореспондент Укрінформу.

О першій годині подружжя перепоховають на Лук'янівському цвинтарі. 

Як повідомляв Укрінформ, на початку січня 2017 року в Празі ексгумували останки похованого на Ольшанському цвинтарі відомого українського письменника Олександра Олеся (Кандиби) та його дружини Віри. Ексгумація була спричинена особливостями чеського законодавства: за місце поховання померлого потрібно сплачувати ренту, і родина чоловіка, який це робив і мав на могилу право власності, вирішила після його смерті поховати його на тому місці. 

Тоді МЗС України повідомило, що останки Олеся та його дружини переміщені в депозитарій кладовища до рішення родичів щодо місця остаточного захоронення.  

21 січня стало відомо, що за бажанням нащадків, яких розшукало МЗС і Посольство України в Канаді,  Олександра Олеся буде перепоховано в Києві на Лук'янівському кладовищі. Кабінет міністрів затвердив розпорядження про виділення коштів для перевезення до Києва і перепоховання останків українського письменника Олександра Олеся.

25 січня в Празі відбулося прощання з прахом поета Олександра Олеся та його дружини. 27 січня ЗМІ повідомили, що урна з прахом письменника Олександра Олеся і його дружини вранці прибула до Києва з Чехії.

Фото: прес-служба Президента

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-