"Справа 2 травня": двоє підсудних та адвокати ігнорують суди, засідання перенесли

Укрінформ
Неявки до суду адвокатів та обвинувачуваних, яким інкримінують участь у масових заворушеннях 2 травня 2014 року (в частині подій на Грецькій площі) призводять до затягування розгляду цієї резонансної справи.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Через ігнорування засіданння суду 22 грудня двома підсудними та деякими адвокатами колегії суддів Малиновського райсуду Одеси довелось перенести чергове слухання справи на січень, а 26 січня колегія з тієїж причини перенесла засідання суду на 2 лютого.

"Вважаю, що суд має підстави для накладення штрафних санкцій на підсудного Владислава Ільницького за неявку на засідання без пояснень та відповідних документів", - звернувся з клопотанням представник державного обвинувачення Ярослав Бурлака.

Колегія, очолювана суддею Віктором Корою, задовольнила клопотання - на обвинувачуваного Ільницького суд наклав штраф у розмірі 1 тисяча 600 гривень. Втім, як уточнив головуючий, "у разі надання підсудним довідки про перебування на лікарняному, покарання буде знято".

У свою чергу, адвокат Андрій Каркіщенко, що здійснював правовий захист обвинуваченого Євгенія Мефьодова, повідомив суду, що розриває угоду про захист цього підсудного. Причиною розриву Каркіщенко назвав порушення умов угоди, а саме "систематичне ігнорування підсудним моїх порад".

Коли було надано слово Мефьодову, він заявив, що відмовляється й від другого свого захисника - Івана Прилепського. "У подальшому мої інтереси представлятиме адвокат Валентин Рибін", - уточнив Мефьодов.

Констатувавши факт чергової неявки до суду одного обвинуваченого, декількох представників сторін захисту та потерпілих, колегія суддів винесла ухвалу - перенести слухання справи на 2 лютого.

Як повідомляв Укрінформ, півтора місяця тому, 2 грудня, колегія суддів Малиновського райсуду вирішила заново розглянути резонансну "справу 2 травня" (в частині подій на Грецькій площі) з урахуванням оновлення свого складу, а саме через заміну одного з членів колегії у зв'язку з хворобою.

Малиновський райсуд розглядає обставини скоєння злочинів великою групою осіб під час масових заворушень 2 травня 2014 року (в частині подій на Грецькій площі). Першими жертвами сепаратистськи настроєних бойовиків стали уболівальники одеського "Чорноморця", на яких було вчинено напад у районі Соборної площі. Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були заздалегідь сплановані й організовані, у сутичках та вогні загинули 48 осіб і більше двохсот отримали поранення.

Обвинувачення інкримінує 22 підсудним скоєння злочину за ознаками ч. 2 ст. 294 (масові безлади, що призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків) та ч. 2 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу України. П'ятеро обвинувачених, в тому числі громадяни України Долженков, Корчинський, Романюк та громадяни Російської Федерації Сакауов і Мефьодов перебувають у СІЗО. На попередніх засіданнях суду свідки, в тому числі офіцер поліції, підтвердили їх активну участь у масових заворушеннях.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-