Українці завершили мотоекспедицію 29 країнами Європи

Українці завершили мотоекспедицію 29 країнами Європи

1243
Ukrinform
Нещодавно завершилася мотоекспедиція українців навколо Європи – подорож більше 30 000 кілометрів завдовжки. Спортсмени проїхали 29 країн. Вони 90 днів шукали маловідомих українців, які зробили вагомий внесок та мали відношення до формування сьогоденної Європи.

Про це заявив президент Київського міського автомотоклубу (КМАМК) Сергій Малик в четвер на прес-конференції в Укрінформі.

“Ми планували 22 000 км, але проїхали 32 000 км. І це все має певну економічну нагрузку. Тому що просто промчатися - це одна ситуація, коли ти сам і ні від кого не залежиш, а друге діло - це їхати з командою, це оператори, це зйомка, монтаж з колес, тобто це дуже непросто. Ми їхали 90 діб, проїхали 29 країн”, - сказав Малик.

За його словами, Клубу нещодавно виповнилося 20 років і його учасники вирішили робити проекти не лише спортивного характеру, а й соціального. Спочатку влаштовували авто та мотопробіги по культурно-історичних місцях України, а потім виникла ідея влаштувати таку експедицію.

Малик розповів, що у кожну країну привозив камінь з Рахова - географічного центру Європи, на кожному з яких був надпис мовою країни, куди він мав дістатися - “Україна - це Європа”. Залишали їх у людних місцях. Перший такий камінь було доправлено до Норвегії.

Президент Клубу також поділився планами: спочатку команда має змонтувати фільм про цю експедицію та максимально його поширити, а далі у пошуках українського сліду планує зробити експедицію від мису Горн до Аляски.

У свою чергу, президент Федерації мотоциклетного спорту України Вадим Копилов подякував усій команді, яка цю подію організовувала і здійснювала.

“Це подія не тільки мотоциклетного спорту, а й велика українська подія 2016 року. Це приклад того, що може робити українська народна дипломатія у реальних кроках просування українського іміджу європейськими країнами, і не на словах, а реалізуючи все це в реальності. Команда дійсно зробила героїчний поступок: не тільки проїхати більше, ніж 30 000 км рубежами європейських країн, але й здійснити усі зустрічі та перемовини, донести до значних і впливових людей Європи думки українців, їх справи, їх мрії, їх бажання”, - наголосив Копилов.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-