У СБУ пояснили, чому деяких журналістів не пустили на Карачун

У СБУ пояснили, чому деяких журналістів не пустили на Карачун

1009
Ukrinform
У районі проведення антитерористичної операції СБУ та інші правоохоронні органи вкрай прискіпливо ставляться до заходів безпеки, особливо під час подій за участю керівництва держави, тому і не були допущенні кілька журналістів на відкриття вежі на горі Карачун.

Таке пояснення у Facebook дала речник СБУ Олена Гітлянська.

"Хочу прояснити ситуацію з недопущення кількох журналістів на подію під час відкриття вежі на горі Карачун за участю Президента України та від імені керівництва Служби вибачитися за можливу переоцінку співробітниками рівня загроз. Представники ЗМІ, яким був обмежений доступ на подію, за наявною інформацією, є фігурантами кримінальних проваджень, у тому числі за незаконне зберігання зброї або не надали правоохоронцям документів, що підтверджують їхні особи. Можливості оперативно з’ясувати деталі ситуації в "польових" умовах не було, тому для забезпечення безпеки заходу їм було обмежено доступ на подію", - написала вона.

Гітлянська зазначила, що рішення приймалося виключно щодо окремих осіб, а не медіа, від яких вони подали заявки. Усі акредитовані ЗМІ мали безперешкодну можливість для висвітлення заходу.

Вона наголосила, що законодавство надає право правоохоронцям обмежувати доступ до об'єктів, де відбуваються охоронні заходи, за наявності підстав для цього. Тому з метою безпеки було ухвалено відповідне рішення.

"Служба безпеки України робить все можливе для забезпечення безперешкодної роботи журналістів, незважаючи на складну ситуацію в країні. Керівництво Служби ретельно перевірить доцільність дій співробітників з недопущення журналістів на подію", - написала вона.

До зйомок під час відкриття Президентом Петром Порошенком телевежі на горі Карачун в Донецькій області заявили дві редакції - "Громадське телебачення Донбасу" і Філія Національної телекомпанії України "Донецька регіональна дирекція" (колишня обласна телерадіокомпанія). Журналістів 4 години протримали в автобусі, поки Порошенко проводив захід.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-