У Київраді заговорили про місцевий референдум

У Київраді заговорили про місцевий референдум

821
Ukrinform
Із питанням виборів до райрад мають визначитися кияни на місцевому референдумі.

Про це секретар Київради Володимир Прокопів заявив під час засідання Комітету управління Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, який проходить в Орлеані, повідомляє прес-служба Київради

"В умовах децентралізації дуже важливо мати ефективний механізм проведення місцевого референдуму, аби люди мали можливість реалізовувати і захищати свої інтереси, гарантовані Конституцією України. Відсутність такої можливості на місцях часто породжує неспроможність точно визначити, яких саме змін хочуть громадяни, яким вони бачать своє місто. Яскравий приклад тому - столиця України. Зараз у Київській міській раді точиться серйозна дискусія між депутатами про створення районних у місті Києві рад. Але я переконаний: не міська влада має вирішувати, чи потрібні містянам райради. З такими питаннями мають визначатися кияни на місцевому референдумі", - зауважив Прокопів.

За його словами, жителі столиці повинні самостійно визначити, чи потрібні їм районні ради. Адже ні центральна, ні місцева влади не можуть нав'язувати реформу децентралізації.

Прокопів наголосив, що ініціюватиме звернення до всіх суб'єктів законодавчої ініціативи - Президента, Верховної Ради та Кабінету міністрів України щодо створення досконалого механізму проведення місцевого референдуму. За його словами, це найбільш ефективний інструмент врахування думок громади щодо найважливіших питань управління містом. Прокопів наголосив, що нині в Україні відсутня законодавча база, що регулює це питання. Більше того, немає відповідного закону про проведення місцевого референдуму. А це означає, що люди позбавлені права, гарантованого їм Конституцією України.

Члени Комітету управління Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи висловили сподівання, що українці якнайшвидше отримають можливість вирішувати долю своїх громад на місцевому референдумі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>