Чернігівцям показали колекцію фотографій, зроблених німцями під час війни

Чернігівцям показали колекцію фотографій, зроблених німцями під час війни

2396
Ukrinform
Під час вечірніх заходів з відзначення Дня пам'яті і примирення, організованих у Чернігові громадськими організаціями, місцеві колекціонери показали унікальні фотографії, зроблені в місті під час війни німецькими окупантами, а також до- і післявоєнні знімки обласного центру.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Тут і бої під Виблями, і наведення німцями мостів на Десні, пересування, німецьких частин, бої на околицях Чернігова і руїни міста, відправка остарбайтерів у Німеччину з чернігівського вокзалу, спалена будівля нинішньої облдержадміністрації, німецькі медики, офіцери, поліцейські, навіть квартира начальника німецької поліції. Усе це - фантастичні матеріали", - підкреслив доктор історичних наук, професор Сергій Лепявко, який під час презентації допомагав коментувати представлені фотографії.

Відеопрезентацію "Чернігів у роки війни" науковець організував і провів разом з двома місцевими колекціонерами Дмитром Силичем і Костянтином Ягодовським. Складалася вона із трьох частин: Чернігів перед війною і оборона міста; Чернігів під час війни та відбудова обласного центру.

Особливо цікавою була колекція, продемонстрована Силичем. Адже вона складається з фотографій, зроблених німцями під час окупації Чернігова в період Другої світової війни. За 5 останніх років колекціонер відшукав через Інтернет і викупив понад 300 таких світлин.

"Завдяки Силичу ми маємо абсолютно нову і візуально повну картину і боїв за Чернігів, і окупації міста. Щоправда, лише з одного боку - з німецького. Тому що з радянського тоді було не до фотозйомок", - зауважив професор Лепявко.

Сам Силич розповів, що фотографії знаходив на німецькомовних форумах любителів історії. Там люди спілкуються на історичні теми, обмінюються інформацією, є рубрика "Продаж матеріалів про Другу світову війну". Фотографії уже померлих учасників воєнних дій пропонують або їхні родичі, або перекупники. З ними у приватному порядку він і домовлявся про ціну і пересилку матеріалів.

Перша частина вечірньої меморіальної акції, присвяченої Дню пам'яті і примирення, проходила в Чернігові на Алеї Героїв у центрі міста. Її програму складали виступи творчих колективів, які грали класичну музику, молебень за загиблими, демонстрація документального фільму "Чернігівський рубіж" та кілька інтерактивних блоків - бесіди з істориками. Аналогічні заходи громадські організації проведуть і ввечері 9 травня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>