На Одещині побудують заводи з переробки сміття: завершують підготовку документів

На Одещині побудують заводи з переробки сміття: завершують підготовку документів

Укрінформ
Об’єднані територіальні громади завершують процедуру оформлення землевпорядної документації щодо розміщення заводів з переробки твердих побутових відходів.

Про це на брифінгу повідомила директорка Департаменту екології та природних ресурсів Одеської ОВА Ірина Шатохіна, передає Укрінформ.

«На території Одеської області розташовані 628 санкціонованих сміттєзвалищ, загальною площею 1046,32 га. Систематизованого підходу до сортування немає, й інфраструктури, яка забезпечить управління відходами, теж немає», - поінформувала Шатохіна.

Саме тому, за словами посадовиці, між Одеською ОВА, Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів, Южненською, Подільською, Арцизькою міськими радами, Авангардівською селищною радою та Знам’янською, Саф’янівською сільськими радами 15 листопада 2023 року було підписано меморандум. В документі йдеться про співпрацю та партнерство щодо реалізації Національного проєкту будівництва заводів з управління відходами потужністю 50, 100, 350 тис. т/рік, які запропоновано розмістити з урахуванням дорожнього сполучення, наявності земельної ділянки, відведеної для майбутніх проєктів поводження з побутовими відходами.

Читайте також: За рік в Україні утворюється понад 10 мільйонів тонн сміття - Міндовкілля

На думку Шатохіної, високий рівень утворення відходів та низькі показники їх використання як вторинної сировини призводять до поглиблення екологічної кризи і загострення соціально-економічної ситуації як у країні в цілому, так і зокрема на території Одеської області.

«Обсяг зібраних твердих побутових відходів за 2022 рік склав 625 490 т, з них захоронено на полігонах твердих побутових відході 502 780 т», - повідомила Шатохіна.

З метою вирішення критичної ситуації з управління відходами завод з управління відходами представлятиме собою комплекс, який буде включати:

  • сортувальні лінії (сортування змішаних ТПВ, з відокремленням відходів металу, скла, пластику для їх подальшої реалізації для повторної переробки);
  • підготовку органічних відходів для утилізації в реакторах газифікації;
  • виробництво RDF/SRF сировини з пластикових відходів, що залишилися після сортування, паперу, текстилю, дерева, гуми та отримання RDF/SRF сировини для утилізації в реакторах газифікації;
  • виробництво електричної та теплової енергії на газопоршневих двигунах (ГПД) орієнтовним обсягом 7 МгВат;
  • передбачається встановлення сонячних панелей на всі покрівлі промислових будівель.
Читайте також: Уряд осучаснив планування управління відходами у громадах

Вона також зазначила, що наразі об’єднані територіальні громади завершують процедуру оформлення землевпорядної документації щодо розміщення на сформованих земельних ділянках заводів з переробки твердих побутових відходів.

Як повідомляв Укрінформ, у семи громадах на Одещині побудують заводи для переробки сміття. Проєкт планують реалізувати протягом півтора року.

Фото: Одеська обласна прокуратура

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-