Громади Херсонської області наступного року отримають дотації на понад ₴1,3 мільярда

Громади Херсонської області наступного року отримають дотації на понад ₴1,3 мільярда

Укрінформ
У 2023 році 49 громад Херсонщини отримували дотації з держбюджету. На 2024 рік дотації становитимуть понад 1,3 млрд грн.

Про це йдеться у пресрелізі програми «U-LEAD з Європою», який є у розпорядженні Укрінформу.

«У 2024 році базова дотація громадам Херсонщини становить 1 300 967,90 тис. грн. Це на 24,3% або на 418 278,5 тис. грн менше, ніж базова дотація, яку отримали громади регіону у 2023 році. Важливо пам’ятати, що у 2024 році з місцевих бюджетів до держбюджету реверсна дотація не передається», - йдеться у пресрелізі.

Як зазначається, у Херсонській області останні роки майже всі громади є дотаційними. У 2023 році цей перелік доповнила Музиківська територіальна громада. У 2021 та у 2022 році Музиківська ТГ перераховувала з місцевого бюджету реверсну дотацію, проте «реверсність» була втрачена у 2023 році.

«Цьогоріч дотаційними стали усі 49 громад Херсонщини. У 2024 зберігається та сама тенденція, що й у 2023 році. Бездотаційними у 2024 році стали Кочубеївська та Високопільська територіальні громади», - зазначається в пресрелізі.

Як додали в програмі «U-LEAD з Європою», на горизонтальне вирівнювання платоспроможності бюджетів місцевого самоврядування впливають такі параметри: кількість населення, надходження податку на доходи фізичних осіб та індекс податкоспроможності бюджету.

Як пояснила радниця з питань децентралізації та місцевого самоврядування «U-LEAD з Європою» у Херсонській області Іванна Кузь, у 2024 році горизонтальне вирівнювання податкоспроможності здійснюється для бюджетів місцевого самоврядування за очікуваним надходженням у 2023 році податку на доходи фізичних осіб в розмірі 60 відсотків ПДФО, що сплачується згідно з Податковим кодексом України на відповідній території.

Як відзначила експерт, цей показник не враховує ПДФО від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу.

Читайте також: Місцеві бюджети на 2024 рік підлягають оприлюдненню попри воєнний стан - експерти

При здійсненні вирівнювання враховується значення індексу податкоспроможності відповідного бюджету:

- в межах 0,9-1,1 - вирівнювання не здійснюється;

- менше 0,9 - надається базова дотація відповідному бюджету в обсязі 80 відсотків суми, необхідної для досягнення значення такого індексу забезпеченості відповідного бюджету 0,9;

- більше 1,1 - передається реверсна дотація з відповідного бюджету в обсязі 50 відсотків суми, що перевищує значення такого індексу 1,1.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян та розширює можливості громад.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-