З «Асканії-Нової» загарбники вивезли до Росії кілька червонокнижних зебр та коней Пржевальського

З «Асканії-Нової» загарбники вивезли до Росії кілька червонокнижних зебр та коней Пржевальського

Укрінформ
З асканійського зоопарку окупанти вивезли по декілька особин зебри Чапмана, бізона американського, коней Пржевальського та оленя Давида, порушивши норми міжнародних природоохоронних конвенцій.

Про це у Фейсбуці повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

«Окупанти вчергове зухвало порушили норми міжнародних природоохоронних конвенцій. Ворожі пабліки поширюють інформацію, що окупаційна адміністрація парку здійснила незаконний обмін тварин між Біосферним заповідником «Асканія-Нова», природним біосферним заповідником «Ростовський» та асоціацією зі збереження та відновлення рідкісних та зникаючих видів тварин «Жива природа степу», - йдеться у дописі.

Читайте також: На Херсонщині горів захоплений росіянами заповідник «Асканія-Нова»

Як зазначається, з асканійського зоопарку вивезли по декілька особин зебри Чапмана, бізона американського, коней Пржевальського та оленя Давида.

Усі ці види є червонокнижними та занесені до Червоного списку МСОП зі статусом «зниклий з природи», «на межі зникнення» та «близький до тих, які знаходяться під загрозою знищення».

Натомість до зоопарку «Асканія-Нова» були завезені антилопи канна, яки свійські, верблюди двогорбі та один гуанако.

Стрілець повідомив, що про цю ситуацію вже поінформовані відповідні відомства. Міндовкілля готує повторні ноти до секретаріатів природоохоронних конвенцій: Бернської, Рамсарської, ЮНЕСКО, Боннської Конвенції, Міжнародного союзу охорони природи та секретаріату CITES. Цей крок дозволить надати питанню широкого розголосу на міжнародній арені.

Як повідомляв Укрінформ, загрози вивезення тварин з заповідника «Асканія-Нова» на ТОТ Херсонщини абсолютно реальні.

Наприкінці березня 2023 року окупаційна влада встановила повний контроль над біосферним заповідником «Асканія-Нова». Подальше збереження природоохоронної, науково-дослідної установи міжнародного значення не може бути забезпечене українською адміністрацією та знаходиться під безпосередньою загрозою.

Фото: Руслан Стрілець/Фейсбук

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-