МКІП вимагає від Івано-Франківської ОВА інформації про реконструкцію готелю «Дністер»

МКІП вимагає від Івано-Франківської ОВА інформації про реконструкцію готелю «Дністер»

Укрінформ
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко вимагає від Івано-Франківської ОВА надати інформацію про реконструкцію готелю «Дністер»

Як передає Укрінформ, про це Ткаченко повідомив у Телеграмі.

За словами Ткаченка, будинок готелю «Дністер» в Івано-Франківську взято свого часу на облік як пам’ятку архітектури та історії місцевого значення: пам’ятка архітектури – «Готель «Австрія», з 1921-1939 рр. - готель «Варшава», 1913 р.; пам’ятка історії – «Будинок, в якому Українська Національна рада ЗУНР ухвалила Акт Злуки ЗУНР та УНР», 1919 р.

У МКІП підкреслили, що це визначна історична пам’ятка української історії визвольних змагань ХХ століття та один зі знакових архітектурних об’єктів Івано-Франківська.

«До МКІП не надходила на погодження науково-проектна документація на реставрацію чи реконструкцію готелю «Дністер». Однак згідно із Законом України «Про охорону культурної спадщини» такі роботи на пам’ятці місцевого значення мають проводитись за наявності дозволу обласного органу охорони культурної спадщини, який видається на підставі погодженої обласним органом науково-проектної документації», - зазначив Ткаченко.

Читайте також: Шарівський палац на Харківщині - понад рік без охорони, до будівлі почали навідуватися мародери

За законом, якщо такі роботи проводяться без дозволу, або ж їх реалізація може зашкодити пам’ятці, чи це вже призвело до пошкодження пам’ятки, обласний орган повинен видати розпорядження та припис щодо охорони пам'ятки місцевого значення та припинення робіт на пам'ятці.

«МКІП невідкладно звернулося до Івано-Франківської ОДА з вимогою надати інформацію про роботи на пам’ятці. Оскільки останнім часом почастішали випадки звернення до МКІП про проведення будівельних робіт на пам’ятках Івано-Франківської області, що призводять до їх пошкодження, МКІП найближчим часом проведе в Івано-Франківську робочу нараду щодо стану збереження пам’яток культурної спадщини Івано-Франківської області в умовах дії воєнного стану», - наголосив Ткаченко.

Читайте також: «Будинок із комахами» у Києві внесли до Держреєстру нерухомих пам’яток

У рамках робочої наради буде організовано залучення до обговорення проблем експертів та представників професійних спілок і пам’яткоохоронних громадських організацій. Відповідне доручення буде надано обласному органу охорони культурної спадщини.

Як повідомлялось, жителі міста Івано-Франківськ обурились «реставрацією» історичного готелю «Дністер». На думку активістів, реставратори змінили вигляд будівлі, що заборонено законом. Окрім цього підколонний простір – засклили.

Фото: Ірина Бандура

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-