Експерт: Створення полігону та з’єднання росіянами Джарилгача з материком – катастрофа для природи

Експерт: Створення полігону та з’єднання росіянами Джарилгача з материком – катастрофа для природи

Укрінформ
Створення військового полігону загарбниками та з’єднання росіянами Джарилагача з материком матиме катастрофічні наслідки для природних екосистем.

Такий прогноз висловив у розмові з кореспондентом Укрінформу член правління Української природоохоронної групи, професор Херсонського державного університету Іван Мойсієнко.

«Наразі важко казати про втрати (для природи – ред.), можна лише припускати з огляду на інформацію, яка надходить від наших військових. Зрозуміло, що якщо навчальний полігон, – то до нього треба підвозити припаси, зброю, напевне, там має бути військова техніка. Я так розумію, що по косі російські військові підвозять все, що потрібно для функціонування цього полігону. Піщана коса, піщаний ґрунт легко руйнується та роздувається під колесами, гусеницями. Можна очікувати суттєвого пошкодження природних екосистем», - сказав вчений.

Він підкреслив, що острів Джарилгач є заповідним, він входить до складу національного природного парку «Джарилгацький», а приморські оселища включені до резолюції Бернської конвенції. Тобто це все оселища європейського значення.

Мойсієнко зазначив, що у разі, якщо російські військові проводять навчання на території острова та з'єднали Джарилгач із материком, то це можна назвати катастрофою.

«Йде вплив багатовимірний. І Джарилгацька затока страждає, деградує, і сам острів, і тварини, які на ньому живуть, зокрема популяція диких копитних тварин – муфлони, олені. Також є раритетними біотопи європейського значення, а ці біотопи утворені багатьма видами рослин, що мають різний статус охоронний», - наголосив професор.

Читайте також: Загарбники взяли під контроль заповідник «Асканія Нова» на Херсонщині

За його словами, йдеться про десятки видів рослин на острові. Також є ризик, що на острів потраплять хижаки, туди підуть дикі собаки, вовки, лисиці і постраждають не лише тварини, але й популяції птахів.

Порушення водообміну з відкритим морем, додав вчений, вплине на стан води у Джарилгацькій затоці. Це, відповідно, негативно вплине на біорізноманіття, а там мешкає дуже багато рідкісних видів, зокрема унікальні популяції дельфінів.

Мойсієнко зазначив, що не відомо, які матеріали могли бути використані для з’єднання острова з материком - чи насипали пісок, чи використали щебінь, бетон. Він припускає, що восени, коли будуть шторми, цю дорогу «прорве», проте такі шторми до листопада – рідкість.

Як повідомляв Укрінформ, російські загарбники облаштували на острові Джарилгач, що в Херсонській області, військовий полігон та з'єднали острів із материком.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-