На Київщині поліція не фіксує масових випадків незаконного використання виданої людям зброї

На Київщині поліція не фіксує масових випадків незаконного використання виданої людям зброї

Укрінформ
Поліція Київської області не фіксує масових випадків незаконного використання виданої людям зброї після початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну.

Про це начальник Головного управління Національної поліції в Київській області Андрій Нєбитов заявив в інтерв'ю Укрінформу.

“Щодо фіксації випадків незаконного використання зброї, яка була видана людям на початку повномасштабної війни, то масових питань щодо цього немає. Але взагалі такі факти були. Наші працівники одразу затримували порушників та притягували їх до кримінальної відповідальності, наприклад, за вчинення хуліганства. Зброя при цьому, звичайно, вилучалася. Це було фактично в перші дні чи місяці після деокупації наших територій – після того, як ми з 1 квітня 2022 року почали займатися, у тому числі, облікуванням і реєстрацією зброї”, — сказав Нєбитов.

Водночас він повідомив, що за чотири місяці 2023 року поліція вже вилучила з незаконного обігу 38 автоматів, 15 гранатометів та реактивних систем, 26 одиниць саморобної зброї, 286 гранат, понад 22 тисячі патронів та 130 кілограмів вибухових речовин. За його словами, у поточному році щодо цього зареєстровано 81 кримінальне провадження. При цьому торік за аналогічний період їх було зареєстровано 37. “За цим фактом ми вже повідомили про підозру 76 особам, їм обрано запобіжні заходи”, — уточнив очільник Нацполіції Київщини.

Читайте також: Поліція Київщини призначила до «Гвардії наступу» вже 208 осіб – Нєбитов

Як повідомляв Укрінформ, нині в Київській області функціонують 62 добровольчі формування територіальних громад (ДФТГ), у розпорядженні яких 8245 одиниць зброї.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-