Зниження рівня води у Каховському водосховищі негативно впливає на ЗАЕС

Зниження рівня води у Каховському водосховищі негативно впливає на ЗАЕС

Укрінформ
У зв’язку з неконтрольованим скидом води на Каховській ГЕС, рівень води у Каховському водосховищі стрімко знижується, оскільки обсяги скиду перевищують обсяг наповнення, і це негативно впливає на технічні процеси на ЗАЕС.

Про це в Телеграмі повідомляє Запорізька обласна військова адміністрація, передає Укрінформ.

"На сьогодні проблем з водозабором у верхньому б’єфі Дніпровської ГЕС немає, але рівень води у нижньому б’єфі неконтрольовано знижується. Через це великі населені пункти, які беруть воду з нижнього б’єфу, зокрема Енергодар, Мелітополь і Бердянськ, уже сьогодні зіштовхнулись з проблемою водопостачання. Наразі ці міста перебувають у тимчасовій окупації, тому вплинути на ситуацію ми не можемо. Значне зниження рівня води у Каховському водосховищі негативно впливає на технічні процеси на ЗАЕС", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Обміління Каховського водосховища: мешканцям Марганця радять запастися водою

Зазначається, що рівень у 13,2 м є мінімальним для забору води в охолоджувальний резервуар ЗАЕС. У разі зупинення води почнуться проблеми з охолодженням реакторів, а це призведе до катастрофи.

Під час позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було озвучено, що необхідно невідкладно вжити заходів щодо підготовки інфраструктури та обладнання до зниження рівня води, разом з цим треба шукати варіанти комплексного розв'язання цих проблем, шукати альтернативні варіанти водопостачання.

Зазначається, що згідно зі спостереженнями експертів “Укргідроенерго” великий обсяг води, що скидається через Каховську ГЕС пов'язаний не з її пошкодженням, а з навмисними діями російських окупантів, що відкрили шлюзи станції, побоюючись форсування Дніпра українськими військовими. У ситуації, що склалася, єдиний реальний вихід із ситуації - це міжнародний тиск на окупанта, аби змусити його закрити шандори та не допустити розгортання гуманітарної, екологічної та ядерної катастроф.

Читайте також: росіяни завезли на ЗАЕС персонал з Калінінської атомної станції

У підсумку Міненерго, Укргідроенерго, Держводагентству рекомендовано забезпечити раціональне використання водних ресурсів Каховського водосховища із дотриманням встановлених режимів роботи каскаду дніпровських водосховищ. Крім того, необхідно забезпечити пошук альтернативних технологічних рішень для безперебійної роботи водозаборів на підприємствах, які забезпечують питне водопостачання населенню Дніпропетровської, Запорізької та Херсонської областей. Ситуація з подачею води до водойм-охолоджувачів реакторів на ЗАЕС, зважаючи на відсутність доступу української сторони до цього об'єкта, вимагає окремого регулювання за участі МАГАТЕ.

Як повідомлялося, у Каховському водосховищі спостерігається значне зниження рівня води. Причиною значного зниження рівня води в Каховському водосховищі називалося пошкодження окупантами запірних шандорів Каховської ГЕС. Через бойові дії та терористичну діяльність окупаційних військ неможливо планувати та проводити будь-які ремонтно-відновлювальні роботи на Каховській ГЕС. У Запорізькій ОВА нарахували 105 млн гривень збитків внаслідок пошкодження ГЕС.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-