На Запоріжжі нарахували ₴105 мільйонів збитків внаслідок пошкодження росіянами Каховської ГЕС

На Запоріжжі нарахували ₴105 мільйонів збитків внаслідок пошкодження росіянами Каховської ГЕС

Укрінформ
російські окупаційні війська спровокували екологічну катастрофу в Запорізькій області, пошкодивши Каховську ГЕС, збитки становлять 105 млн грн.

Про це в Телеграмі повідомляє Запорізька обласна військова адміністрація, передає Укрінформ. 

"Через бойові дії та терористичну діяльність окупаційних військ неможливо планувати та проводити будь-які ремонтно-відновлювальні роботи на Каховській ГЕС. Але потрібно все фіксувати та рахувати збитки. За попередніми даними, їх сума вже складає майже 105 мільйонів гривень. Виявлені факти мають всі ознаки злочину проти довкілля. Країна-агресор має відповісти за них у повному обсязі", – цитує керівника ЗОВА Олександра Старуха його пресслужба.

Читайте також: На Каховській ГЕС немає стільки вибухівки, щоб росія змогла підірвати станцію - розвідка

Відповідну заяву він зробив на позачерговому засіданні регіональної Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області.

Як зазначили представники Департаменту захисту довкілля ОВА та запрошені до обговорення фахівці, на сьогодні спостерігається значне зниження рівня води у Каховському водосховищі. Наразі він становить 14,6 м, тоді як нормальний підпірний рівень має бути 16 м.

Зазначається, що причиною значного зниження рівня води в Каховському водосховищі стало пошкодження окупантами запірних шандорів Каховської ГЕС.

"Це призводить до надто швидкого руху води з водосховища та обміління і всихання його мілководних проток та заток. Між іншим, усі ці негативні фактори вже призвели до загибелі значної кількості водних біоресурсів та можуть зірвати нерест навесні 2023 року", – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Підрив Каховської дамби затримає просування ЗСУ приблизно на два тижні — Буданов

Запорізька ОВА вже звернулася до Державного агентства водних ресурсів України з проханням розглянути питання значного зниження води на Каховському водосховищі й визначити можливі заходи щодо мінімізації шкоди довкіллю та економіці.

Крім того, масова загибель водних біоресурсів може призвести до небажаних спалахів інфекцій у населених пунктах на узбережжі Дніпра. У гіршому випадку загибла риба може опинитися на стихійних ринках та нести загрозу життю і здоров'ю громадян.

Раніше повідомлялося, що за цим фактом прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочали кримінальне провадження за ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни).

Наразі тривають першочергові слідчі дії з метою встановлення розміру збитків, завданих довкіллю.

Досудове розслідування здійснюють слідчі Управління СБУ в Запорізькій області.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-