На Львівщині розробляють проєкт удосконалення системи поводження з побутовими відходами – U-LEAD

На Львівщині розробляють проєкт удосконалення системи поводження з побутовими відходами – U-LEAD

Укрінформ
Налагодження якісної системи поводження з твердими побутовими відходами є важливою складовою у роботі органів місцевого самоврядування, відповідний проєкт розробляють у Львівській області за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Про це Укрінформу повідомили в U-LEAD.

Як зазначається, для громад Львівщини команда регіонального офісу Програми організувала інформаційну сесію щодо питань управління відходами.

«Львівські громади є учасниками ініціативи Програми «U-LEAD з Європою» з управління відходами. Наші експерти консультують громади з низки питань, які стосуються поводження з ТПВ. Фахівці з територіальних громад працюють над створенням власної системи поводження з відходами, тому для них важливо розуміти, які механізми закладені в регіональному плані на рівні Львівської області», – зазначила керівник регіонального офісу U-LEAD у Львівській області Галина Хрущак.

Заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації Ганна Башта поінформувала учасників заходу про процес розробки регіонального плану управління відходами у Львівській області. Вона зауважила, що проєкт плану почали розробляти ще у 2019-2020 роках, однак відтоді змінилися умови.

«Наше основне завдання - напрацювати дієвий план, який складатиметься з конкретних кроків та інструментів поводження з твердими побутовими відходами. Для цього Львівська область була поділена на п’ять кластерів поводження з ТПВ, щоб максимально ефективно охопити всю територію та налагодити якісний процес збирання та переробки відходів. Завдяки кластерам набагато легше провести аналіз та визначити логістику», – зазначила Башта.

За її словами, у проєкті плану визначенні заходи поводження ТПВ, до яких входить збір різних видів відходів, їх переробка, включаючи створення відповідної інфраструктури.

Представниця ОДА додала, що близько 30% усіх відходів в області припадають на Львів. При розробці плану враховують географічне розміщення, ситуацію з демографією, економічну активність та фінансову спроможність громади.

Учасникам інформаційної сесії презентували проєктні ініціативи громад Львівської області у сфері управління відходами.

Як повідомлялося, «U-LEAD з Європою» запустила нову навчальну програму для представників територіальних громад «Кроки для спеціалістів. Управління відходами». Для участі в ініціативі були відібрані п’ять громад від Львівщини – Мостиську, Ходорівську, Бориславську, Самбірську та Східницьку.

U-LEAD продовжує свою діяльність із консультаційної підтримки громад через різноманітні канали комунікації і під час війни. Програма також посилила свою активність у частині налагодження міжнародних партнерств між українськими громадами та муніципалітетами країн ЄС в рамках ініціативи "Мости довіри", що полегшує пряме надання гуманітарної допомоги та розширює перспективу подальших взаємовигідних проєктів.

Читайте також: Жінки-лідери громад роблять важливий внесок у перемогу - U-LEAD

Окрім того, упродовж квітня-червня 2022 року програма надала 333 громадам пакети екстреної допомоги, наповнення яких залежало від потреб на місцях. Таким чином, громади, що зазнали руйнувань, отримували інструменти для розчищення території і відновлювальних робіт, а також освітлювальні прилади. Громади, що прийняли велику кількість переселенців, отримали намети, ліжка, спальні мішки та інші засоби для внутрішньо переміщених осіб.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку "U-LEAD з Європою" спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян та розширює можливості громад.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-