В Україні створять геоінформаційну систему моніторингу руйнувань

В Україні створять геоінформаційну систему моніторингу руйнувань

Укрінформ
Уряд затвердив постанову, що передбачає створення геоінформаційної системи (ГІС) моніторингу руйнувань та пошкоджень, яких зазнали регіони та громади внаслідок бойових дій.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство розвитку громад і територій.

"На основі геоінформаційної системи в Україні буде здійснено моніторинг пошкоджень та руйнувань, яких зазнали регіони та громади внаслідок бойових дій. Це дозволить державі та місцевій владі об’єктивно оцінювати ситуацію з пошкодженими об’єктами соціальної та критичної інфраструктури та приймати ефективні рішення щодо планування відновлення і розвитку кожного регіону та кожної громади", - йдеться у повідомленні..

Розроблений Мінрегіоном проєкт постанови було ухвалено на засіданні уряду. Документ передбачає реалізацію вже цьогоріч експериментального проєкту із проведення на основі ГІС моніторингу завданих пошкоджень та руйнувань по регіонах України.

При цьому на період експерименту припиняється дія окремих постанов щодо проведення інших моніторингів.

Читайте також: росіяни намагаються оточити українські війська в районі Лисичанська - Міноборони

Моніторингу пошкоджень та руйнувань на основі ГІС підлягатимуть, зокрема, об’єкти житлового фонду та благоустрою, громадські будівлі та споруди у сфері освіти, охорони здоров’я, а також об’єкти житлово-комунального господарства.

Планується, що надалі, завдяки доповненню шарів геоінформаційної системи, моніторинг може бути поширений на інші сфери. Йдеться, зокрема, про об’єкти транспортно-логістичної інфраструктури, бізнесу тощо.

У міністерстві очікують, що за допомогою ГІС можна буде також визначити розмір завданих державі збитків для підготовки у майбутньому відповідних позовів проти агресора.

Як повідомлялося, за даними Київської школи економіки, станом на кінець травня прямі збитки економіки України від пошкодження та руйнування житлових і нежитлових будівель та інфраструктури через повномасштабне вторгнення росії вже перевищують 105,5 млрд дол.; загальна сума збитків інфраструктури оцінюється у межах 564-600 млрд дол.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-