На Дніпропетровщині 55 громад виконали план доходів за чотири місяці

На Дніпропетровщині 55 громад виконали план доходів за чотири місяці

Укрінформ
У Дніпропетровській області 55 громад виконали план доходів за чотири місяці 2022 року попри воєнний стан.

Про це Укрінформу повідомив радник з питань муніципальних фінансів та управління Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області Андрій Мужевський.

«До місцевих бюджетів територіальних громад Дніпропетровської області за січень-квітень 2022 року надійшло 9 965 млн грн, що на 1 141,5 млн грн, або на 12,9%, більше ніж за аналогічний період 2021 року… Планові показники по доходах були виконанні 55 громадами області», - сказав він.

Мужевський додав, що Черкаська та Миколаївська громади Синельниківського району мають найбільший відсоток виконання, який становить, відповідно, 267,9% та 219,9%. Не досягла запланованих доходів 31 громада. Місцеві бюджети цих громад недоотримали 215,3 млн грн.

Читайте також: U-LEAD роз'яснює, яким комунальним закладам надають компенсацію за розміщення переселенців

Одним із основних джерел наповнення бюджетів громад є податок на доходи фізичних осіб. Місцеві бюджети отримали за 4 місяці 2022 року 6 257,8 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 1147,9 млн грн, або 122,5%, більше, ніж за аналогічний період 2021 року. При цьому спостерігаються втрати місцевих бюджетів у зв’язку з припиненням господарської діяльності ряду підприємств та господарств, скороченням персоналу та іншими непередбачуваними обставинами. Наприклад, у 16 громадах Дніпропетровської області податкові надходження зменшилися у порівнянні із січнем-квітнем 2021 року. В абсолютних цифрах ця сума становить 8,9 млн грн.

«В порівнянні з 2021 роком зменшилися надходження від податку на майно, земельного податку та орендної плати. Так, громади отримали податку на нерухомість на 4,4% менше, або 10,7 млн грн, а надходження «із землі» зменшилися на 108,4 млн грн, або 6,6%» , - розповів Мужевський.

Громади отримали єдиного податку на 12,7% більше, ніж у минулому році, цьогоріч вдалося мобілізувати додаткові ресурси у сумі 148,1 млн грн. Підприємці у Дніпрі та Кривому Розі сплатили єдиного податку більше у порівнянні із минулим роком, відповідно, на 93,3 млн грн та 22,2 млн грн.

«Кожна громада, виходячи із запланованих показників виконання бюджету, повинна проаналізувати причини недоотримання доходів та вжити термінові заходи щодо виправлення цієї ситуації протягом найближчого періоду. Адже скорочення надходжень не дозволить у повному обсязі профінансувати видаткову частину місцевого бюджету, що під час військового стану та після його завершення буде мати негативні наслідки», - сказав Мужевський.

Читайте також: U-LEAD роз’яснює особливості функціонування медичної сфери в умовах воєнного стану

В першу чергу не можна допустити випадків затримки заробітної плати працівникам бюджетної сфери, скорочення видатків на соціальний захист, підтримку осіб, які її потребують, підкреслив Мужевський. На його думку, важливо не забувати про потенціал внутрішньо переміщених осіб, підтримка яких може сприяти економічному розвитку малого та середнього бізнесу громади.

Також експерт зазначив, що під час індивідуальних консультацій, які проводить команда регіонального офісу, для фахівців громад розглядаються можливості для збільшення джерел надходжень, економічного розвитку та підтримки бізнесу, дотримання податкової дисципліни, а також аналізуються потенційні ризики та шляхи їх усунення.

Про фінансові результати громад Дніпропетровщини та можливі ризики говорили учасники інформаційної сесії «Підсумки виконання місцевих бюджетів за 4 місяці 2022 року», яку провів Регіональний офіс «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області спільно з Департаментом фінансів Дніпропетровської ОДА.

За словами Мужевського, мета заходу – надати рекомендації громадам щодо покращення показників виконання в умовах воєнного та післявоєнного стану, а також проаналізувати фінансові показники громад за результатами 4 місяців 2022 року

«В умовах воєнного стану важливо забезпечити належне та оперативне виконання місцевих бюджетів. Фінансова спроможність – це один з головних показників діяльності громад. Ці чотири місяці були надскладними, адже органам місцевого самоврядування доводилося вирішувати питання соціального захисту громадян, допомагати захисникам та переселенцям, підтримувати добровольчі батальйони, виконувати заплановані заходи та місцеві програми», – зазначила керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області Олена Тертишна.

Читайте також: Експерти U-LEAD розповіли громадам Прикарпаття про фінансове забезпечення переселенців

Заступниця директора Департаменту фінансів Дніпропетровської ОДА Любов Петровська поінформувала представників громад щодо програм компенсації власникам житла за розміщення переселенців та відшкодування витрат комунальним підприємствам, які надають прихисток ВПО. Також вона відзначила важливість інформаційно-роз’яснювальної роботи серед суб’єктів господарювання щодо сплати податків та пошуку джерел фінансування.

Як повідомлялося, Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян та розширює можливості громад.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-