Херсонщині загрожують спалахи інфекційних захворювань

Херсонщині загрожують спалахи інфекційних захворювань

Укрінформ
Тимчасово захоплена російськими військами Херсонщина реально перебуває на порозі серйозних ускладнень епідситуації.

Про це в Фейсбуці написав головний державний санітарний лікар Херсонської області Юрій Ромаскевич, повідомляє Укрінформ.

"Херсонщина реально зараз на порозі серйозних ускладнень епідситуації та, можливо, спалахів грізних інфекційних захворювань", - написав Ромаскевич.

Зокрема, існують проблеми з водопостачанням у деяких населених пунктах. Він також наголосив на відсутності достатньої кількості гіпохлориту натрію для дезінфекції води та знезараження стічних вод (на деяких водопостачальних підприємствах запасу вистачить на 4-5 днів), повна відсутність контролю за станом питної води. Ще одна проблема - неможливість повноцінного контролю за станом води у відкритих водоймах та місцях пляжного відпочинку, зазначив Ромаскевич.

Крім того, за його словами, на захопленій військами рф території - повна безконтрольність суб'єктів господарювання, особливо продовольчої групи, відбувається стихійна торгівля продуктами, у тому числі невідомого походження, порушення умов їх зберігання.

Головний держсанлікар області наголосив на недотриманні правил інфекційного контролю в лікувальних закладах.

Читайте також: Маріуполю загрожує епідемія через проблеми з водою, потрібна повна евакуація - мер

"Минулого тижня, наприклад, ми виявили сальмонелу у стічних водах обласної дитячої клінічної лікарні", - зазначив Ромаскевич, наголосивши, що все це (а це далеко не все) на тлі поступового підвищення температури довкілля створює умови для спалахів захворювань кишкової групи.

На його думку, за нинішніх умов лікувальні заклади не здатні ефективно лікувати ці захворювання. Комбінація дефіциту антибактеріальних засобів та розчинів для внутрішньовенного введення при зневодненні також може призвести до великої кількості летальних випадків. Проблематичним є і проведення епідрозслідування в осередках.

Читайте також: росіяни нищать медичну інфраструктуру на захоплених територіях - розвідка

Ромаскевич зазначив, що кожен на своєму місці має сьогодні вирішити питання загальної біологічної безпеки - від людини, яка не вживає некип'ячену воду, до суб'єктів господарювання, які дотримуються санітарних норм і правил, та лікувальних закладів, які створили хоча б мінімальний запас замісних розчинів, антибіотиків і дезінфектантів.

Зі свого боку фахівці технологічно готові забезпечити необхідну кількість лабораторних досліджень лише найближчим часом (запасів реагентів вистачить на 14-20 днів) в умовах моніторингу ситуації і на 3-5 днів – в умовах епідемії.

Читайте також: Як захиститися від інфекційних хвороб у притулках для біженців і переселенців – поради МОЗ

Як повідомляв Укрінформ, на Херсонщині ворог блокує "зелені коридори", евакуацію. Військові рф викрадають мирних жителів, серед яких журналісти, керівники громад, депутати, активісти, селяни, вчителі. На тимчасово захопленій території регіону вичерпуються ресурси, зупинився бізнес. У Херсоні російські військові захопили гуманітарний хаб, організований для допомоги херсонцям та медзакладам. У Херсоні запасів медпрепаратів, які змогли доставити до міста волонтери і які роздають за рецептами у лікарнях, залишилося на два тижні. У місті ліки можна придбати прямо на вулиці з машини, всі вони російські, дорожчі, завезені з Криму. Аптеки в місті відкриті, але вони порожні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-