На Кіровоградщині громада ухвалила програму спротиву та оборони

На Кіровоградщині громада ухвалила програму спротиву та оборони

Укрінформ
У Кіровоградській області депутати міської ради Знам’янської територіальної громади затвердили програму заходів національного спротиву та оброни громади на 2022 рік.

Про це Укрінформу повідомили у Програмі "U-LEAD з Європою"

Зазначається, що документ передбачає виконання заходів підготовки території громади до оборони та життєдіяльності в особливий період, відповідно до законів України «Про правовий режим воєнного стану», «Про основи національного спротиву», «Про забезпечення прав і свобод внутрішнього переміщених осіб».

Експертну підтримку під час розробки програми Знам'янській міській раді надавала команда Регіонального офісу "U-LEAD з Європою" у Кіровоградській області.

Як розповіла керівниця управління фінансів Знам'янської міської ради Олена Лепетко, під час розробки місцевої програми та необхідних для її реалізації документів виникало багато питань щодо актуальної законодавчої бази, оскільки громаді не доводилося раніше стикатися з питаннями фінансування тероборони, організовувати харчування переселенців, фінансувати інші видатки, пов'язані з війною.

Читайте також: Громади Кіровоградщини облаштовують помешкання і прихистки для переселенців

«Можливість отримати експертні консультації та роз'яснення суттєво полегшувала роботу фахівців нашої ради, оскільки у зв'язку із воєнними діями набули чинності закони та постанови, з якими раніше не мали справу. Експерти U-LEAD надали нам систематизовану та добре структуровану інформацію, алгоритми дій фінансового органу в надзвичайних умовах», - розповіла Лепетко.

За її словами, гроші з місцевого бюджету на виконання заходів програми виділяються поетапно, рішення приймають на сесіях. Зокрема, з місцевого бюджету буде профінансовано створення продовольчого і матеріального резервів громади, придбання необхідних речей для сил опору та добровольчих формувань, забезпечення функціонування критичної інфраструктури, облаштування блок-постів, захисних споруд тощо. Також передбачені видатки на перевезення бійців добровольчих формувань та волонтерів, евакуацію жителів громади у більш безпечні місця, облаштування місць розміщення громадян, які у зв’язку з бойовими діями залишили місце проживання.

Команда Регіонального офісу "U-LEAD з Європою" у Кіровоградській області продовжує консультувати представників громад регіону щодо актуальних питань функціонування та забезпечення діяльності у період бойових дій.

«Питання ключових змін трудового законодавства, фінансового забезпечення добровольчих формувань та ВПО, виділення грошей з місцевого бюджету на потреби сил спротиву та волонтерів, створення матеріального резерву громади є найбільш запитуваними та важливими. Адже громадам необхідно діяти в рамках законодавчого поля та дотримуватися процедури прийняття рішень», - зазначив керівник Регіонального офісу "U-LEAD з Європою" у Кіровоградській області Олег Яременко.

Він підкреслив, що з 24 лютого радники регіонального офісу провели понад 100 консультацій, а з квітня проводять на запити громад інформаційні сесії. Громади Кіровоградської області на сьогодні приймають велику кількість внутрішньо переміщених осіб з інших територій, де тривають бойові дії, тому найближчим часом плануються інфосесії щодо організації роботи органів місцевого самоврядування, реєстрації та видачі довідок, працевлаштування та інтеграції ВПО, а також інших питань.

Читайте також: Громади Хмельниччини прихистили переселенців та відправляють допомогу військовим - U-LEAD

Як повідомлялося, Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами: Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією - для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян та розширює можливості громад.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-