У Мінсоцполітики розповіли, як отримати пенсію жителям зони бойових дій та захоплених територій

У Мінсоцполітики розповіли, як отримати пенсію жителям зони бойових дій та захоплених територій

Укрінформ
Пенсію людям, які перебувають у зоні бойових дій і на тимчасово захоплених росіянами територіях та не можуть її отримати за місцем проживання, зарахують на рахунки в Ощадбанку.

Як передає Укрінформ, про це Міністерство соціальної політики повідомляє у Телеграмі.

За словами міністра соціальної політики Марини Лазебної, “уряд ухвалив рішення, яке передбачає, що пенсіонерам, які отримували пенсії не на банківські картки, а за місцем проживання і залишилися на територіях, які окуповані, оточені, де йдуть активні бойові дії, через що Укрпошта не має технічної можливості доставляти там пенсію, вся сума пенсії зараховуватиметься на рахунки, відкриті в Ощадбанку”.

Пенсія буде зарахована на рахунки після подання Укрпоштою за погодженням з військово-цивільними адміністраціями до Пенсійного фонду інформації про відсутність технічної можливості здійснювати виплату і доставку пенсій на певних територіях.

Читайте також: Виплата квітневих пенсій профінансована на 100% - Мінсоцполітики

Кошти з рахунку пенсіонер зможе невідкладно одержати у будь-якому відділенні Ощадбанку на безпечній території на підставі паспорта і довідки з номером податкового коду, підписавши договір банківського рахунку.

Якщо людина не звернулась до Ощадбанку за коштами, то вся сума пенсії зберігається, й одразу після відновлення можливості Укрпошта доставить людині за місцем проживання неодержану суму пенсії і пенсію за поточний період.

Якщо пенсіонер переселився на безпечну територію, то за його зверненням до Пенсійного фонду пенсія може виплачуватися Укрпоштою за новим місцем перебування, через Ощадбанк або інший обраний уповноважений банк.

Читайте також: Україна просить у США $2 мільярди на місяць для покриття соціальних потреб

Для пенсіонерів, які отримують виплати на банківські картки, нічого не змінюється і їм пенсія зараховується на картки.

Як повідомляв Укрінформ, виплата квітневих пенсій в Україні профінансована на 100 відсотків. Так, за даними Мінсоцполітики, на пенсійні виплати за квітень спрямовані 48,5 млрд грн, з яких 10,9 млрд грн - на виплату пенсій через Укрпошту, 37,6 млрд грн - на виплату через уповноважені банки.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-