Буцька громада на Черкащині прихистила сім тисяч переселенців

Буцька громада на Черкащині прихистила сім тисяч переселенців

Укрінформ
Буцька громада на Черкащині, чисельність якої понад 5 тисяч, вже прихистила у себе близько 7 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Про це Укрінформу повідомили у Програмі «U-LEAD з Європою»

Територія Буцької селищної ради стала місцем, де переселенці з фронтових територій, рятуючись від війни можуть залишитися жити або знайти допомогу по дорозі до західних областей країни.

«Центр нашої громади розташований у 180 км від обласного центру - міста Черкаси та у 180 км від кордону з Київщиною. З перших днів війни через нашу громаду їхали люди з Київської та Харківської областей, хто транзитом, а хто залишається жити тут. Розселяємо людей у пусті будинки громади, гуртожитки - селимо туди, де є опалення. Всі служби громади працюють, працюють й волонтери. За потреби надаємо людям продукти харчування, одяг, паливо», - розповів Буцький селищний голова Сергій Залізняк.

Громада також сприяє працевлаштуванню переселенців у себе на території, зазначив він. За словами Залізняка, вже трьох переселенців працевлаштували.

«Ми зробили список робочих вакансій, вивчаємо фаховий напрямок, який мають ВПО, пропонуємо роботу, бо розуміємо ситуацію, в якій опинилися люди, хочемо, щоб у них були додаткові гроші на життя», - наголосив голова громади.

Коштами місцевого бюджету громада фінансує тероборону, 250 мешканців вже долучилися до неї та здійснюють патрулювання всіх 8 населених пунктів, що увійшли до складу Буцької селищної громади. Виділено й кошти на допомогу поліції, паливо, продукти харчування для переселенців.

Громада об’єдналася у одну потужну команду, розповів голова, волонтери активно допомагають ВПО, завозяться необхідні ліки, фермери надають сировину, а дитячі садочки та школи куховарять й закривають консервацію для мешканців громади та ЗСУ.

За словами Залізняка, у громаді вже розмірковують й про післявоєнну перспективу та шукають необхідне для створення міцного фінансового фундаменту розвитку вже зараз. Буцька селищна рада наразі активно виробляє м’ясні та м’ясо-круп’яні консерви за допомогою автоклавів, які отримала від проєкту “Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe).

«Кожний з 16 отриманих автоклавів розраховано на закриття майже 40 банок. Автоклави передані у 7 населених пунктів громади, їх встановлено в школах та дитячих садочках, в приміщеннях господарських блоків. В перший же день ми виготовили понад 600 банок м’ясних консервів, які підуть і нашим воїнам, і на потреби громади. Трохи згодом будемо робити згущене молоко (варене), в сезон – овочеві консерви. Окрім іншого, виготовлена продукція буде надаватися ВПО та малозабезпеченим мешканцям. По завершенню війни планується, що на основі налагодженого виробництва буде створено кооператив з переробки сільськогосподарської продукції», - поділився планами Буцький селищний голова.

Як розповів керівник Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Черкаській області Сергій Слинько, аналогічна ситуація з великою кількістю вимушено переселених осіб спостерігається по всій області і у багатьох населених пунктах населення також збільшилося більш ніж вдвічі.

«Органи місцевого самоврядування наразі приймають на свої плечі важку відповідальність та навантаження, бо забезпечують життєдіяльність громад у стресовому, критичному режимі війни, а також опікується ВПО. У цій ситуації ми можемо бачити, яке значення та переваги мають громади від децентралізації влади. Адже збільшення повноважень відкрило для них більше можливостей оперативно вирішувати у складних ситуаціях питання на місцях: фінансувати самостійно тероборону, поліцію, давати у користування своє майно ВПО тощо», - сказав Слинько.

Читайте також: U-LEAD допомагає громадам налагодити процеси релокації бізнесу

Як повідомлялося, Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-