У Запорізькій області 97% хворих на COVID-19 мали ознаки «Дельти» - МОЗ

У Запорізькій області 97% хворих на COVID-19 мали ознаки «Дельти» - МОЗ

Укрінформ
Запорізький обласний центр контролю і профілактики захворювань МОЗ провів діагностику хворих на коронавірус на виявлення штаму “Дельта”. 97% тестів мали ознаки мутаційного вірусу.

Про це сьогодні під час наради в Запорізькій ОДА сказав заступник директора Запорізького обласного центру контролю та профілактики захворювань МОЗ Олександр Мащак, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"В цьому місяці та наприкінці серпня ми мали можливість проводити лабораторну діагностику хворих безпосередньо на “Дельта” вірус. 97% мали ознаки мутаційного Дельта-вірусу. Тобто Дельта-вірус - це інфекція, притаманна території Запорізької області, тому ми маємо ознаки епідемічного процесу виключно до цієї інфекції”, - сказав Мащак.

За його словами, для цього штаму притаманні стрімкі темпи зростання захворюваності. Запорізька область ледь не щодня потрапляє до ТОП-5 регіонів із найбільшою кількістю хворих, виявлених за добу.

Читайте також: В Україні лишився тільки Delta: поради для захисту від доктора Комаровського

“Майже щодня маємо подвійний приріст захворюваності.Майже кожен 5-й обстежений хворий - має коронавірсуну інфекцію. Ми маємо погіршення ситуації, пов’язану з Дельта-вірусом”, - додав Мащак.

Він також акцентував увагу на тому, що альфа-коронавірусна інфекція більше вражає людей літнього віку, а діти - категорія, яка майже не страждає, проте цієї осені картина геть інша.

“Станом на 28 вересня хворіє 301 учень шкіл, 142 вчителів та працівників системи освіти, майже 6 тисяч учнів перебувають на самоізоляції. В минулому році ця ситуація була більш ніж в три рази спокійніше ніж наразі. Тому така увага до вакцинації в системі освіти і скоріш за все, пандемія цієї осені буде визначатись рівнем захворюваності в закладах освіти”, - зазначив представник центру МОЗ.

Читайте також: Delta-штам зафіксували вже у 185 країнах - ВООЗ

У лабораторному центрі називають пандемію коронавірусу - пандемією не вакцинованих, та додають, що 98% хворих не мали жодного щеплення проти коронавірусу.

Як повідомляв Укрінформ, за добу 27 вересня 2021 року в Україні зафіксовано 6 552 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-