На Харківщині встановили новий національний культурний рекорд

На Харківщині встановили новий національний культурний рекорд

Фото
Укрінформ
У м. Валки на Харківщині встановили новий національний рекорд: 375 дорослих і дітей одночасно свистіли на традиційній глиняній забавці – валківському свищику, який внесено до реєстру нематеріального надбання України.

Про це розповіла кореспонденту Укрінформу організаторка рекорду, директорка Валківської районної дитячої школи мистецтв Ольга Тимошенко.

За її словами, масовий пересвист улаштували 16 вересня – до 375-річчя міста Валки. Спеціально до свята викладачі та випускники школи мистецтв виготовили відповідну кількість свищиків.

Наймасовіший пересвист на валківських свищиках / Фото надані Ольгою Тимошенко та Валківською міською радою

«У рекорді взяли участь усі охочі, від наймолодших учасників, від 3 років, до валків чан поважного віку. Це був пересвист, доволі гучний. Для нас важливо було показати єдність містян. Цей елемент культури – свищик – є нашим корінням, в кожному з нас є зерня гончара, гончарами Валківщина славилася. Важливим є не тільки вшанування наших традицій, а ще й відтворення і подальний розвиток», - зазначила Тимошенко.

Читайте також: Національний рекорд: у Житомирі діти намалювали найбільшу картину про Україну

Керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова зазначила, що особливо цінно, що рекордом стало саме звучання традиційної глиняної забавки.

«В нас уже був рекорд зі свищиком на Чернігівщині, коли майстер виготовив найбільшу іграшку. На Валківщині ж підкреслили саме цінність мистецького культурного надбання, представили на рекорд «живого» свищика, звук цієї народної іграшки», - сказала Вєтрова.

Читайте також: У Чернігові розгорнули 200-метровий рушник і зафіксували національний рекорд

Валківський свищик – глиняна звукова забавка, що має два основні та один або два (рідше три) додаткові отвори для видобування звуків. Виліплюють свищики лише руками, без застосування гончарного кола чи моделюючих форм, тому кожний виріб має унікальний вигляд і звучання. Забавка робиться у вигляді баранця, півника, кабанця, кози чи коника.

Як повідомлялося, у серпні 2020 року мистецтво виготовлення глиняної звукової іграшки «Валківський свищик» включили до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини.

Фото надані Ольгою Тимошенко та Валківською міською радою

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-