Одеському художньому музею пропонують надати статус національного

Одеському художньому музею пропонують надати статус національного

Укрінформ
Голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький звернувся до міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка щодо статусу Одеського художнього музею.

Про це повідомили кореспонденту Укрінформу в пресслужбі Одеської ОДА.

«З огляду на наукову, освітню та суспільну діяльність Одеського художнього музею, вагомий внесок у збагачення українського суспільства, примноження культурної спадщини нашого народу, активну популяризацію кращих здобутків українського і світового мистецтва, сприяння розвитку національної музейної справи та культурної свідомості громадян просимо порушити в установленому порядку клопотання перед Кабміном України про надання комунальній установі "Одеський художній музей" статусу національного закладу», - йдеться в документі, надісланому ОДА на розгляд МКІП.

Зазначається, що трудовий колектив музею складають фахівці з високим рівнем професійної кваліфікації як у науковій та мистецькій сферах, так і в сферах адміністрування, фандрейзингу та комунікацій. Це забезпечує високий рівень виставкових, мистецьких, освітніх проєктів, популяризацію колекції музею та його мистецьких заходів серед публіки, залучення коштів благодійників і співпрацю з музейними фахівцями з усієї країни.

Читайте також: Одеський художній музей оновив експозицію

Протягом останніх років Художній музей стрімко розвивається, щороку збільшується кількість відвідувачів. Має сучасну матеріально-технічну базу, що включає основну будівлю з фондовими приміщеннями та гротом, адміністративне приміщення, добре обладнану реставраційну майстерню, акцентував голова ОДА.

Варто зазначити, що 10 серпня 2021 року депутатська комісія з питань освіти, спорту і культури Одеської обласної ради ухвалила звернення до усіх членів облради з приводу розгляду на черговій сесії питання про підтримку культурної ініціативи - надати Одеському художньому музею статус національного.

Наразі комунальний заклад "Одеський художній музей" є установою, що перебуває у власності обласної територіальної громади. У разі набуття національного статусу музей перейде до державної власності.

Читайте також: Мер Одеси сподівається, що омріяний Ройтбурдом музей артмистецтва буде створений

Як повідомлялося, 8 серпня помер відомий український художник, директор Одеського художнього музею, депутат Одеської облради Олександр Ройтбурд.

Під час церемонії прощання, в якій узяли участь рідні, друзі, колеги митця, представники місцевої влади, духовенства і політики, мер Одеси Геннадій Труханов пообіцяв, що в Одесі буде створено Музей артмистецтва, про який мріяв Ройтбурд.

Він також висловив сподівання, що музей, про який мріяв Ройтбурд, «поверне Одесі статус художньої столиці України».

Фото: Одеський художній музей

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-