U-LEAD: Інвестиційний паспорт є ключовим маркетинговим інструментом громади

U-LEAD: Інвестиційний паспорт є ключовим маркетинговим інструментом громади

Децентралізація
Укрінформ
Громадам необхідно працювати над розробкою інвестиційних паспортів, тому що вони є ключовими маркетинговими інструментами для привернення уваги бізнесу.

Про це Укрінформу повідомили у Львівському регіональному офісі Програми "U-LEAD з Європою".

Зокрема там зауважують, що інвестиційний паспорт має стати результатом ґрунтовної роботи громади для свого майбутнього розвитку з оцінкою перспектив, викликів та можливостей для економічного розвитку.

“Інвестиційний паспорт є ключовим маркетинговим інструментом громади. Завдання цього документа – сформувати позитивний імідж території в очах потенційних інвесторів і максимально ефективно поінформувати зовнішнє бізнес-середовище про інвестиційні можливості території”, - зауважують у Львівському регіональному офісі.

Також додають, що основне завдання інвестиційного паспорта – відкритий та зручний доступ реальної інформації про соціально-економічне становище громади, інвестиційні пропозиції, економічні можливості, а також сприяння позитивному інвестиційному іміджу.

“В ідеалі, у кожної громади має бути інвестиційний паспорт. Проте робота над ним вимагає чимало ресурсів, адже інвестиційний паспорт – комплексний інформаційний бюлетень, а під час його розробки необхідно ідентифікувати та проінвентаризувати всі можливі ресурси, які є на території громади”, - наголошують у "U-LEAD з Європою".

Так, завдяки співпраці з програмою, інвестиційний паспорт з'явився у Заболотцівській сільській раді. Створенню інвестиційного паспорта передувало навчання, після чого відбувалося обговорення та створення самого документа. Попри карантин, зустрічі відбувалися онлайн і уже за кілька місяців документ був готовий.

Читайте також: Громада на Львівщині сформувала якісну освітню мережу за допомогою U-LEAD

"Самі ми б точно такий проєкт не зреалізували. А так - унормували інформацію про земельні ділянки, які б могли зацікавити інвестора”, - ділиться голова Заболотцівської сільської ради Марія Дискант.

Завдяки паспорту, земельними ділянками зацікавилося чотири інвестори. Нині інвестиційний паспорт розміщений на сайті громади, де можна переглянути "апетитні" пропозиції для бізнесу.

У громаді готові до співпраці та закликають відвідувати навчальні заходи від Програми "U-LEAD з Європою", скористатися можливостями, які вона дає заради покращення спроможності та якості життя у населених пунктах.

«Ми живемо у конкурентному світі, а з 2021 року конкуренція між громадами, яких стало суттєво більше, лише посилилася: за ресурси (кадрові, фінансові, матеріальні та нематеріальні), і за інвесторів – у тому числі», - зауважила очільниця Львівського РО Програми «U-LEAD з Європою» Галина Хрущак.

Також у регіональному офісі звертають увагу, що часто доводиться зустрічатися з поширеною думкою серед мешканців, що основне завдання голови громади – це привести великого інвестора, який збудує завод, де будуть працювати усі мешканці громади, і, як кажуть, буде усім щастя. Однак насправді один-єдиний інвестор – це зовсім не щастя для громади. Тим більше не у кожну громаду прийде великий інвестор. Саме тому у рамках Програми U-LEAD чимало часу приділяють тому, щоб навчити громади важливим речам – інвесторів треба мати не одного, і не лише зовнішнього, їх треба «затягувати», навіть якщо мова йде про внутрішнього інвестора.

Читайте також: U-LEAD підтримає малий та середній бізнес двох громад на Закарпатті

«Одним з елементів такого «затягування» є наявність у громади інвестиційного паспорта. Ті громади, які його мають, на крок попереду інших у конкурентній боротьбі за інвестиції. Заболотцівська громада від початку свого існування демонструє велике бажання та робить реальні кроки, щоб бути попереду у цій боротьбі», - резюмувала Хрущак.

Як повідомлялося, Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-