У Харкові демонтували радянські ордени зі стели підшипникового заводу

У Харкові демонтували радянські ордени зі стели підшипникового заводу

Фото
Укрінформ
Радянські ордени демонтовано зі стели Харківського підшипникового заводу.

Про це повідомляє громадянська організація "Світанок", передає Укрінформ.

"У Харкові триває процес декомунізації", - йдеться у повідомленні.

Цими днями, пише "Світанок", в районі ХТЗ нарешті демонтовані макети радянських орденів на стелі одного з заводів (ред. - це підшипниковий завод), яка розташована на Московському проспекті".

За демонтаж вказаних об'єктів, йдеться у тексті, організація боролася близько трьох років.

Далі буде, підкреслює "Світанок", виставляючи фото стели, де замість орденів - порожні місця.

Як розказав кореспонденту Укрінформу лідер організації "Світанок" Вадим Поздняков, за останні роки у Харківській області, включаючи Харків, демонтовано понад півсотні зразків символіки комуністичного тоталітарного режиму: "Але тільки у Харкові залишилося не менше 50 об'єктів, "прикрашених" цією символікою".

Читайте також: На Хмельниччині знесли останній пам’ятник Леніну

"Серед них - Харківський метрополітен. Наприклад, на станції "Історичний музей" досі є мозаїчне панно з гербом УРСР, але, стверджують у відомстві, це зразок мистецтва, і тому його треба зберегти. Є претензії і до внутрішніх приміщень Харківської міської ради, теж "прикрашених" подібними елементами, однак на приписи того ж Інституту національної пам'яті керівництво міськради не звертає уваги". - пояснює Вадим Поздняков.

За його словами, активісти склали список таких об'єктів: "Будемо працювати з керівниками, вимагаючи виконання Закону про декомунізацію, як це було зроблено у відношенні підшипникового заводу. Роботи ще багато, але переможемо, незважаючи на спротив".

Фото: propozitsiya.com / @svitanokkh 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-