В Україні щодня реєструють близько 570 повідомлень про домашнє насильство - Венедіктова

В Україні щодня реєструють близько 570 повідомлень про домашнє насильство - Венедіктова

Укрінформ
Правоохоронці щодня реєструють близько 570 повідомлень від жертв насильства.

Про це повідомила генеральний прокурор Ірина Венедіктова під час засідання Комісії з питань координації взаємодії органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, передає Укрінформ з посиланням на Офіс генпрокурора.

Як зазначається в повідомленні, учасники зібрання обговорили боротьбу із домашнім насильством. Зокрема, презентовано напрацювання Стратегічної сесії з питань протидії насильству за ознакою статі, зокрема домашньому, «Протидія – спільна дія», що відбулася за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

«Саме сформована стратегія дасть змогу синергічно об’єднати зусилля стейкхолдерів і створити дороговказ спільних завдань та дій. Кількість звернень щодо домашнього насильства стрімко зростає щороку: 140 тисяч у 2019, понад 200 тисяч на тлі карантинних обмежень у 2020. 86% звернень надходять від жінок, 12% від чоловіків і 2% від дітей. Усе більше потерпілих відмовляються мовчати й приховувати «сімейну таємницю» за сімома замками. Щодня правоохоронці реєструють близько 570 повідомлень від жертв насильства», – заявила Венедіктова.

Читайте також: Цьогоріч до суду передали понад 650 справ про домашнє насильство – Венедіктова

Генпрокурор наголосила, що протидія домашньому та гендерно зумовленому насильству нею визначена одним із пріоритетів роботи прокуратури та системна діяльність на цьому напрямі розпочалася.

«За даними ООН, кожне друге вбивство вчинено членом родини або колишнім партнером. Тож сьогодні прокурори здійснюють аудит кримінальних проваджень, що пов’язані з домашнім насильством, однак з якихось причин не кваліфіковані саме за цією ознакою. Окрім міжнародних інституцій, безцінною інформацією оперують громадські організації, і ми розпочали тісну співпрацю з ними. Це дає змогу отримувати дані про найактуальніші проблеми та оперативно реагувати на них. А координатори неурядового сектору вже знають до кого звернутись, якщо виникли проблеми під час досудового розслідування», – додала Венедіктова.

Читайте також: Рада планує запровадити суспільно корисні роботи за домашнє насильство

Вона також розповіла, що сегмент злочинів, пов’язаних з домашнім насильством, настільки значний та особливий, що планується впровадження спеціалізації прокурорів. Для їх діяльності будуть розроблені відповідні стандарти, дотримання яких стане обов’язковим, а в курсах навчання Тренінгового центру прокурорів України гендерна складова стане обов’язковою для всіх прокурорів.

Як повідомлялось, на засіданні Комісії з питань координації взаємодії органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків комісії презентували дорожню карту удосконалення роботи Урядової «гарячої лінії» 15-47 із запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-