Експертиза підтвердила, що журавлів на Херсонщині вбила отрута для гризунів

Експертиза підтвердила, що журавлів на Херсонщині вбила отрута для гризунів

Фото
Укрінформ
Судова експертиза підтвердила, що червонокнижні сірі журавлі на Херсонщині загинули внаслідок отруєння препаратом, що використовується для боротьби з гризунами.

Як передає Укрінформ, про результати експертизи повідомляє у Фейсбуці поліція Херсонської області.

«Екземпляри загиблих птахів були направлені на дослідження у Харківський науково-дослідний інститут судових експертиз. Після проведення ветеринарної та екологічної експертиз працівники інституту встановили, що загибель птахів сталася внаслідок отруєння діючою речовиною бродіфакум, яка входить до складу агрохімічних препаратів, що використовуються для боротьби з гризунами», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що з початку року до поліції Херсонщини надійшло 25 повідомлень про загибель червонокнижних птахів на території біосферного заповідника «Асканія-Нова» та полях сільгосппризначення. За всіма фактами до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості, які розслідуються в одному кримінальному провадженні, відкритому за ч. 2 ст. 239 Кримінального кодексу України «Забруднення або псування земель».

У Каховському районі перевірено 52 фермерські господарства, у деяких з них виявили хімічні препарати на основі бродіфакуму. Наразі на території цих господарств проводяться слідчі дії за оперативним супроводом відділу захисту інтересів суспільства й держави обласного управління поліції. Перевіряється документація оренди земельних ділянок та дозвільна документація на застосування пестицидів та агрохімікатів, які використовувались для боротьби з гризунами.

Як повідомляв Укрінформ, раніше версію про отруєння птахів, які гинуть на Херсонщині, препаратами з діючою речовиною бродіфакум підтвердила експертиза, проведена на фактом загибелі птахів у лютому 2021 року. Дослідження щодо лютневого факту загибелі птахів оперативно провів Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Медведя.

Водночас, що стосується першого факту - загибелі у січні червонокнижних журавлів, то це дослідження проводилося рамках кримінального провадження у Харкові.

Читайте також: На Херсонщині знову загинули сірі журавлі й дикі качки

Через загибель птахів у січні-березні 2021 року рішенням регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 17 березня аграріям рекомендували призупинити на три тижні застосування в 40-кілометровій зоні, прилеглій до заповідника «Асканія-Нова», пестицидів групи родентициди, а також препаратів на основі бродіфакуму. Проте птахи продовжують вмирати і станом на квітень 2021 року.

Депутати Херсонської облради не виключають, що причиною загибелі птахів стало порушення технології внесення отруйного препарату під час проведення сільськогосподарських робіт або контрабандна партія, у якій перевищено концентрацію бродіфакуму.

Поліція запропонувала запровадити особливий режим навколо заповідної зони та визначити карантинну зону, виставити поліцейські пости.

Фото: Поліція Херсонської області

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-