На Прикарпатті закінчать сільську школу, яку почали зводити майже 40 років тому

На Прикарпатті закінчать сільську школу, яку почали зводити майже 40 років тому

Велике будівництво
Укрінформ
На Прикарпатті у селі Старий Косів в рамках президентської програми «Велике будівництво» добудують школу, яку почали зводити майже 40 років тому.

Як передає Укрінформ, про це повідомив Косівський міський голова Юрій Плосконос на сторінці «Косів. Діалог» у Фейсбуці.

«Старокосівська недобудована школа віднесена до президентської програми "Велике будівництво" і на цей рік передбачено з державного бюджету 19,8 млн грн. Наша громада співфінансує 2,2 млн грн. При умові продовження фінансування ремонту в наступному році з боку держави даний довгобуд за два-три роки зможе, нарешті, прийняти в свої стіни дітей і стати найсучаснішим освітнім закладом в громаді», - повідомив Плосконос.

За його інформацією, за ці кошти у школі зроблять ремонт котельні, встановлять системи опалення, енергопостачання, водовідведення і водопостачання та частково зроблять благоустрій.

«Питання добудови школи і введення її в експлуатацію є одним з найпріоритетніших в проблематиці освіти ТГ. Це дасть змогу звести під один дах учнів Старокосівського (280 учнів) ліцею і Вербовецької (180 учнів) гімназії, повернути частину дітей в першу чергу з Косівської гімназії Павлика, створити їм ідеальні й сучасні умови для навчання, і при цьому ще й значно зекономити кошти державної освітньої субвенції і кошти місцевого бюджету», - переконаний Плосконос.

Він зазначив, що торік за кошти державного бюджету розпочали ремонт шкільних приміщень.

«Відремонтовано одне крило і дві спортивні зали. Кошти громади, а саме 2,2 млн, будуть спрямовані на запуск системи обігріву для того, щоб уже у навчальному році 2021-2022 діти з Вербовецької і Старокосівської шкіл, які розташовані неподалік, мали змогу проводити уроки фізвиховання в нових спортзалах», - додав Плосконос.

Школу в селі Старий Косів, повідомив він кореспонденту Укрінформу, почали будувати у 80-х роках. У 2012-2014-му у будівлі вставили вікна і проєкт законсервували. Наразі більшість вікон у школі-довгобуді знищені, але утеплення між поверхами та класами збережене. Проєктна потужність школи передбачає можливість одночасно прийняти на навчання 850 учнів. У Косівській ТГ цю школу планують зробити опорною. Для коригування проєкту тут очікують фахівців.

Читайте також: Закарпаття визначило об'єкти для «Великої реставрації»

Як повідомлялося, до складу Косівської громади входять місто Косів та 14 сіл.

Програма Президента «Велике будівництво» у 2021 році включає 95 шкіл, 70 садочків, 80 стадіонів, 29 басейнів та 177 приймальних відділень. Також цього року стартує масштабна програма «Велика реставрація», у межах якої планується до 2024 року реставрувати 150 історичних та культурних об’єктів по всій Україні.

Фото: Юрій Плосконос / Фейсбук

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-