Вісім «червоних» зон і 11 «помаранчевих»: МОЗ оновило карантинний розподіл

Вісім «червоних» зон і 11 «помаранчевих»: МОЗ оновило карантинний розподіл

Список
Укрінформ
Міністерство охорони здоров'я оновило розподіл на карантинні зони, згідно з яким до червоної зони епіднебезпеки віднесено Київ та 7 областей.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на дані МОЗ.

Згідно з ними, у червоній зоні перебувають Київ та Житомирська, Івано-Франківська, Закарпатська, Київська, Одеська, Сумська, Чернівецька.

У помаранчевій зоні знаходяться 11 регіонів - Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Львівська, Миколаївська, Полтавська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська та Чернігівська області.

Показник госпіталізацій хворих з COVID-19 перевищено у 14 регіонах, зокрема в Києві, Вінницькій, Дніпропетровській Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київська, Львівській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Хмельницькій, Чернівецькій та Чернігівській областях.

Так, при визначеному показнику рівня госпіталізацї в 60 на 100 тис. населення, у Києві цей показник станом на 21 березня складає 109,9.

Читайте також: У столиці за добу - 349 випадків коронавірусу, 20 хворих померли

Найвищий показник госпіталізацій в Вінницькій області - 132,1 на 100 тис. населення, у Івано-Франківській області - 104,4, у Житомирській області - 115,3.

Найвищий показник завантаженості ліжок з киснем станом на 21 березня у Києві - 74,3%, Житормирській області - 69% (при визначеному показнику 65%).

Як повідомляв Укрінформ,17 лютого Кабінет Міністрів схвалив постанову про встановлення в Україні адаптивного карантину до 30 квітня, встановлено 4 рівня епіднебезпеки та показники їх визначення.

Зелений рівень дозволяє переглянути підходи до протиепідемічних обмежень в сторону пом’якшення. Він встановлюється одночасно на всій території України, якщо: 1) захворюваність на грип та ГРВІ на території не менш як 13 регіонів України менше 50 відсотків епідемічного порогу 2) коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – менше 5 відсотків.

Жовтий рівень діє як базовий на рівні всієї країни. Встановлюється на рівні регіонів.

Читайте також: В Україні почався другий етап вакцинації – першими щеплять сімейних лікарів

Помаранчевий – попереджувальний рівень, який свідчить про ускладнення епідемічної ситуації в регіоні, що може призвести до запровадження посилених обмежувальних протиепідемічних заходів. Встановлюється на рівні регіонів, якщо перевищено хоча б один показник: захворюваність на грип та ГРВІ перевищує епідемічний поріг; завантаженість ліжок, забезпечених постачанням медичного кисню у визначених закладах охорони здоров’я – більше 65 відсотків; кількість тестувань методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2 протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – менше 300; кількість госпіталізацій протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – більше 60; коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – більше 20 відсотків; зростання госпіталізацій протягом останніх 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом – більше 50 відсотків.

Червоний рівень встановлюється на рівні регіонів, якщо протягом трьох днів перевищено 2 або більше показників.

Читайте також: В Україні за добу - 7 893 випадки коронавірусу

Червоний рівень епідемічної небезпеки визначається рішенням Державної комісії з питань ТЕБ та НС за ініціативи міністра охорони здоров'я протягом 48 годин. Рішення Державної комісії з питань ТЕБ та НС набирає чинності не раніше ніж через два дні з дати його оприлюднення. Рішення щодо скасування червоного рівня приймається у разі досягнення регіоном усіх показників протягом не менш ніж п’яти днів підряд.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-