У Краматорську пройшов протест через «свавілля Донецькоблгазу»

У Краматорську пройшов протест через «свавілля Донецькоблгазу»

Фото
Укрінформ
У Краматорську на Донеччині відбувся багатолюдний мітинг, учасники якого підписали звернення до Президента і уряду з проханням повернути Донецькоблгаз під контроль держави на надати належну оцінку діям підприємства.

Як передає Укрінформ, про це 15 березня повідомили в пресслужбі Краматорської міської ради.

Зазначається, що протестувати проти незаконних, на їх думку, дій газовиків, вийшли мешканці Краматорська, Слов’янська, Лиману, Селидового, Мирнограда та Часів Яру. До протесту долучилися мери міст та секретарі міських рад, депутати, представники громадських організацій та органів місцевого самоврядування громад.

Читайте також: «Донецькоблгаз» озвучив власну версію припинення поставок газу

Міський голова Краматорська Олександр Гончаренко, звертаючись до мітингувальників, наголосив: «Краматорськ радо вітає гостей, та привід для сьогоднішнього зібрання зовсім не святковий. Замість того аби готуватись відзначати 8 березня, ми разом з депутатами та активістами по усіх містах Донецької області мали протистояти протиправним діям облгазівців».

Він підкреслив, що тільки завдяки злагодженим діям мерів міст регіону, підтримці голови ОДА Павла Кириленка, вчасній та оперативній реакції центральної влади вдалось не допустити катастрофічних наслідків у вигляді перемерзання теплових мереж.

За результатами мітингу представники місцевої влади та всі бажаючі учасники акції підписали звернення до Президента України та Кабінету Міністрів з проханням у максимально короткі терміни надати належну оцінку діям ПАО «Донецькоблгаз», а також про необхідність повернути підприємство під контроль держави, аби не допустити повторення такої ситуації у майбутньому.

Як повідомлялося, Донецькоблгаз з 6 березня припинив газопостачання на об'єкти ОКП «Донецьктеплокомуненерго». Компанія заявила, що Донецьктеплокомуненерго залишилось без постачальника природного газу через борги перед АТ «НАК «Нафтогаз України».

Водночас група Нафтогаз заявила, що не надсилала заявок про вимкнення постачання газу ПАТ «Донецькоблгаз». Компанія закликала Донецькоблгаз поновити постачання газу ОКП «Донецьктеплокомуненерго» та, відповідно, подання тепла споживачам.

Читайте також: «Донецькоблгаз» можуть повернути державі в разі виявлення порушень - Данілов

9 березня Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що котельні в Донецькій області відновили роботу. За фактом відключення котелень зареєстровані 82 кримінальних провадження за ст. 356 (Самоправство) Кримінального кодексу України та кримінальне провадження за ч. 2 ст. 384 (Введення в оману суду або іншого уповноваженого органу) ККУ.

У ПАТ «Донецькоблгаз» заявили, що ОКП «Донецьктеплокомуненерго» визнає свої борги перед НАК «Нафтогаз України», через які з 6 березня було припинено газопостачання на об'єкти ОКП.

За даними СБУ, встановлено, що власниками ПАТ «Донецькоблгаз» є іноземні офшорні компанії з ознаками фіктивності, що підконтрольні громадянину України, який на цей час перебуває на території Російської Федерації. При цьому дане акціонерне товариство, як зауважили в спецслужбі, належить до об’єктів, які мають важливе народногосподарське та оборонне значення. Нині проводяться слідчі (розшукові) дії, спрямовані на встановлення осіб, причетних до вчинення злочину та притягнення їх до відповідальності.

Фото: Краматорська міськрада

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-