МКМС планує цьогоріч затвердити буферні зони об'єктів ЮНЕСКО у Львові та Чернівцях

МКМС планує цьогоріч затвердити буферні зони об'єктів ЮНЕСКО у Львові та Чернівцях

Укрінформ
Міністерство культури, молоді та спорту України планує затвердити буферні зони об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у Львові та Чернівцях.

Про це заявила заступник міністра культури, молоді та спорту України Світлана Фоменко під час брифінгу на тему "Захист об’єктів ЮНЕСКО: нові буферні зони в Києві, об’єкти реставрації в Україні на 2020 рік", повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я також думаю, що у цьому ми маємо затвердити і затвердимо буферні зони наших інших об’єктів, які розташовані у Львові та Чернівцях. Ми маємо тепер всі правові підстави, у законі про охорону культурної спадщини чітко зазначено, що наше міністерство затверджує такі буферні зони. Тому в цьому році ми формалізуємо і це питання, і чітко будемо знати правила гри, і чітко знати, яким чином ми захищаємо нашу спадщину», - сказала Фоменко.

Водночас голова МКМС Володимир Бородянський зазначив, що зараз міністерство займає активну позицію щодо визначення пам’яток, які необхідно реставрувати. За його словами, раніше все виходило зі спроможності самих пам’яток, від наявності технічної документації і таке інше.

«Зараз ми визначили державні пріоритети, і ті пам’ятки, які вже потребують втручання, і вже було декілька обговорень, і ми визначили перелік цих пам’яток. Ми змінюємо підходи розпорядження державними грошима задля підвищення ефективності таких витрат», - сказав Бородянський.

Читайте також: МКМС затвердило нові буферні зони в Києві та направило їх до ЮНЕСКО

Як повідомлялося, Міністерство культури, молоді та спорту затвердило нові буферні зони об’єкту ЮНЕСКО в Києві, зокрема об’єднало зони Софії Київської та Києво-Печерської лаври.

Зокрема, за даними МКМС, буферну зону збільшено більш ніж на 100 гектарів, туди увійшли вулиця Хрещатик, Майдан Незалежності, вул. Прорізна, Андріївський пагорб, Володимирська гірка, схили Дніпра, територія Парку слави й Музею Другої світової війни.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-