"Хвиля гніву": профспілки вийшли на акцію проти законопроєкту "Про працю"

Фото
Укрінформ
Представники профспілок вийшли на всеукраїнську акцію "Хвиля гніву" проти ухвалення Верховною Радою законопроєкту "Про працю". 

Акції протесту проходять одразу у декількох містах України, передають кореспонденти Укрінформу. 

* * *

У Харкові близько тисячі людей мітингували на площі Конституції проти законопроєкту №2708 "Про працю".

"Ініційований нами мітинг був мирним, він зібрав близько тисячі харків'ян різного віку і професій. Люди висловили у вільний мікрофон невдоволення змінами до законодавства про працю, які, за їхніми словами, "прив'язують" працівника до роботодавця як раба, роблять його безправним", - зазначили у Харківському обласному об'єднанні профспілок.

Зокрема, додали у відомстві, люди відреагували на статтю №35, де сказано, що роботодавець має право розірвати трудові відносини з власної ініціативи: "Це означає, в тому числі, і звільнення без причини, а також можливість односторонньо встановлювати нефіксований робочий час, зменшувати виплати за роботу в нічний час або в дні свят і вихідних".і.

Учасники мітингу, підкреслили у відомстві, висловили готовність домагатися перегляду законопроєкту в інстанціях аж до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради: "Законопроєкт має бути відкликаний і переглянутий з урахуванням консультацій експертів із міжнародного трудового права".

* * *

Профспілки Рівненщини організували віче проти проєкту Закону про працю.

«Сьогодні понад сто людей вийшли на віче проти внесення до розгляду парламентом проєкту Закону про працю №2708. Як відзначив голова Федерації профспілок Рівненської області Микола Шершун, новий документ розроблений без широкого обговорення громадськості і без участі в цьому процесі профспілок, як сторони соціального партнерства», - йдеться у повідомленні пресслужби облради.

Учасники віче зійшлися на тому, що задля недопущення поспішних і невиважених змін законодавства про працю доцільно долучитися всім соціальним партнерам до формату тристороннього соціального діалогу для вироблення справедливої трудової реформи щодо євроінтеграційного курсу, за участі Міжнародної організації праці.

Після підготовки законопроєкту рівняни пропонують винести його на всенародне обговорення. Тільки після схвалення широкою громадськістю винести його на розгляд парламенту.

* * *

В Ужгороді пройшло профспілкове віче в рамках загальноукраїнської акції “Хвиля гніву”, на якому зібралися представники 16 галузевих профспілок (промисловість, сфера обслуговування, бюджетна сфера), загалом прийшли понад 300 учасників.

* * *

У Чернігові на мітинг зібралися близько 1000 профспілкових активістів з усієї області.

"В обхід профспілок розроблено і внесено до парламенту "куций" законопроєкт "Про працю" №2708, яким скасовується діючий Кодекс законів про працю, закони про оплату праці, про відпустку. Втричі скорочується кількість захисних норм, руйнується система законодавчого захисту трудових прав працівників, закривається захищена трудова перспектива для молоді. Водночас профспілки, які не дають остаточно пограбувати людину праці, намагаються усунути від захисту прав працюючих, соціальний діалог як інститут упередження масштабних соціальних збурень просто ігнорується", - виголосив на мітингу голова профспілкових організацій Чернігівської області Ігор Москаленко.

У Чернігові мітинг профспілки / Фото: Наталія Потапчук. Укрінформ

На мітингу виступали профспілкові активісти з різних районів області, які представляють інтереси працівників різних сфер і галузей економіки - медицини, освіти, АПК, енергетики, транспорту та інших. 

За підсумками мітингу були підписані звернення до Прем’єр-міністра та Голови Верховної Ради України з вимогами відкликати законопроєкти №№2708, 2681 та ініціювати звільнення з посад міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофія Милованова та голову Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галину Третьякову.

* * *

У Києві учасники протесту прийшли під будівлю Кабінету міністрів України.

Під Кабміном проходить акція протесту профспілок "Хвиля гніву" / Фото: Павло Багмут, Укрінформ

Серед учасників акції - Київська міська рада профспілок та її членські організації, представники всеукраїнських профспілок та обласних профоб'єднань, трудових колективів, громадських організацій.

* * *

У Львові протести влаштували на площі біля пам'ятнику Тарасу Шевченку. Як повідомляє портал 032.ua, учасники акції переконані, що нові норми Трудового кодексу будуть більш жорсткими та позбавлятимуть людей соціальних гарантій.

"Робітників зможуть без зайвих проблем звільнити під час відпустки, лікарняних та декрету. Об’єднання Профспілок Львівщини та Молодіжна рада ОПЛ переконанні, що замість Трудового кодексу пропонується "неоліберальний" закон про працю, що зробить українців наймитами", - заявили організатори події.

Профспілки Львівщини вимагають відкликати законопроєкт "Про працю" // Фото: 032.ua

Мітинг у Львові влаштували Молодіжна Рада Об'єднання Профспілок Львівщини та Об'єднання профспілок Львівщини, які вимагали врахувати їхні позиції при внесенні змін до трудового законодавства.

* * *

У Запоріжжі у акції беруть участь близько 2000 людей.

У Запоріжжі понад 1000 людей вийшли на мітинг "хвиля гніву" / Фото: Ольга Звонарева. Укрінформ

Учасники протестної акції зібрались на площі перед Будинком профспілок, розгорнули прапори та плакати і пішою ходою відправились до обласної держаної адміністрації.

«Ми, гірники та металурги, забралися тут аби сказати своє рішуче «ні» антинародним ініціативам міністра Тимофія Милованова та народної депутатки Галини Третьякової. Ми говоримо «ні» антинародному законопроєкту «Про працю» № 2708. Ми хочемо показати Президенту України та народним депутатам, що та більшість, з якою Милованов погодив свій законопроєкт, існує лише в його уяві, яка відрізняється від нашої трудової реальності», - представник профспілки металургів та гірників України Владислав Політанський.

«Не допустимо руйнацію трудового і соціального законодавства», «Геть руки від законних прав трудової людини», «Милованова та Третьякову у відставку», «За гідну зарплату», «Ні дурним законам» - такі плакати тримали мітингувальники. Більшість учасників протестної акції — держслужбовці і сьогодні в офіційному відгулі.

«Ми - держслужбовці. Нас обурює нове законодавство, наші нові зарплати. З 1 січня ми позбавлені премій, надбавок і отримаємо лише «голу» ставку. Нам говорять, що немає бюджету, посилаються то на реформи, то на нові закони. Ми вийшли, аби відстоювати свої права», - говорить учасниця мітингу Наталя Солдатенко.

Профспілки підготували резолюцію, в якій вимагають:

  • негайно відхилити антинародні законопроєкти «Про працю» (№2708) та «Про забезпечення профспілкової діяльності» (№ 2681);
  • розпочати у форматі тристороннього соціального діалогу роботу над трудовою реформою спільно з профспілками, об'єднаннями роботодавців та за участю експертів Міжнародної організації праці.

Після того, як новий законопроєкт буде підготовлено, його пропонують винести на всенародне обговорення. Парламент має розглядати законопроєкт тільки після схвалення народом.

Організатори мітингу передали резолюцію керівництву ЗОДА та Запорізької облради, а також направлять в Офіс Президента.

* * *

У Миколаєві на підтримку акції вийшли понад три сотні людей. Вони тримають в руках плакати з написами «Ні знищенню профспілок», «Ні законопроєкту про працю» та інші, скандують «Ганьба» «У відставку», і вже трохи підзабуте «Разом нас багато, нас не подолати».

Протестувальники вимагають відставки міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофія Милованова та голови комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галини Третьякової. Вони також просять Прем'єр-міністра Олексія Гончарука відкликати законопроєкт «Про працю» та інші, які, на їхню думку, позбавляють людину праці захисту.

У Миколаєві понад три сотні людей вийшли на підтримку акції «Хвиля гніву» / Фото: 0512.com.ua

З трибуни керівники галузевих профспілок області стверджують, що уряд України вніс до Верховної Ради низку законопроєктів щодо реформування відносин у соціально-трудовій сфері та діяльності профспілок. Зокрема, йдеться про закон про працю, про регулювання діяльності профспілок та інші. Всі ці законопроєкти були прийняті кулуарно, без консультацій з профспілками, без соціального діалогу.

«Ми намагалися обговорити ці питання з керівництвом держави, але нічого не вийшло. Тому ми проводимо попереджувальну акцію під гаслом «Хвиля гніву», але справжній гнів буде попереду, якщо до нас не дослухаються. Ми не дамо людей зробити рабами», - наголошують активісти.

* * *

У Вінниці до акції приєдналося понад двісті активістів профспілок.

«Запропонований урядом проєкт закону «Про працю» – це крок на погіршення становища людини праці. Кабінет міністрів закладає у ньому норми, які порушують більшість наших прав і позицій, які існували між роботодавцем, робітником, владою та профспілками. Трудове законодавство цей документ лібералізує тільки на користь роботодавців, а найманих працівників перетворює на раба. Тому «Хвиля гніву» сьогодні проходить не тільки у Вінниці, - її підтримують інші обласні центри і великі міста», - наголосив голова Федерації профспілок Вінницької області Микола Колесник.

У Вінниці до акції "Хвиля гніву" / Фото: vezha.ua

За його словами, участь в акції, яка відбулась біля Будинку профспілок, взяли профспілкові активісти з Вінниці та районів області, загалом понад 200 осіб. Мітингувальники вимагали відкликання урядового законопроєкту закону «Про працю» та називали його антинародним.

* * *

У Кривому Розі представники міських профспілок організували мітинг, на якому протестували проти ухвалення Радою законопроєктів з питань праці.

"Ми зібралися тут, щоб звернути увагу Президента України, народних депутатів Верховної Ради і Кабінету міністрів на трудовий Кривбас і висловити протест проти проєктів законів «Про працю» і про внесення змін до деяких законів, що стосуються профспілкової діяльності. Ці законопроєкти значно звужують права працівників. Цими законами скасовано кодекс законів про працю, закон про оплату праці, закон про відпустки та багато норм, які регламентували соціальні питання, надавали соціальні права працівникам, які не були передбачені в законопроєкті про працю", - повідомила голова профспілкового комітету одного з промислових підприємств міста Наталія Маринюк.

У Кривому Розі представники міських профспілок організували мітинг / Фото: 0564.ua

Вона стурбована тим, що цей закон обмежує право працівника на захист профспілкою. «Він скасовує обов'язок роботодавця, при цьому законопроєкт знижує фінансову відповідальність роботодавця за порушення трудового законодавства», - підкреслила вона.

Мітингувальники підтримали звернення до Президента України Володимира Зеленського, Прем'єр-міністра України Олексія Гончарука і Голови ВР Дмитра Разумкова з проханням відкликати проєкт закону «Про працю», проєкт закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань профспілок». І пропонують у форматі тристороннього соціального діалогу розпочати справедливу роботу над законом. А також вимагають негайної відставки міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофія Милованова.

* * *

Як повідомляв Укрінформ, урядовий законопроєкт №2708 “Про працю” зареєстрований у Верховній Раді 28 грудня 2019 року. 

Законопроєкт передбачає п'ять ключових нововведень: збереження та розширення соціальних прав працівників; збільшення кількості легальних робочих місць; рівні можливості для чоловіків і жінок у сфері праці; підвищення доходів працівників по всій Україні; гармонізація українського законодавства з європейським.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-