В Україні створили вже 975 ОТГ

В Україні створили вже 975 ОТГ

Децентралізація
Укрінформ
В Україні станом на 10 жовтня сформовано вже 975 об’єднаних територіальних громад (ОТГ).

Про це свідчать дані моніторингу процесу децентралізації та реформування місцевого самоврядування, проведеного Міністерством розвитку громад та територій.

Згідно з моніторингом, в Україні сформовано 975 об’єднаних територіальних громад (ОТГ), з них 93 ОТГ очікують рішення Центрвиборчкому про призначення на їхніх територіях перших місцевих виборів.

Водночас, за даними моніторингу, у 81 районі досі не створено жодної ОТГ. Найбільше пасивних районів щодо формування спроможних громад у Харківській області (12 районів), Одеській (10 районів), у Київській та Кіровоградській (по 9 районів), Вінницькій, Херсонській, Донецькій (по 6 районів), у Закарпатській (5 районів), у Львівській області (4 райони).

П’ятіркою лідерів серед областей у формуванні спроможних громад є Житомирська, Хмельницька, Дніпропетровська, Чернігівська та Запорізька області. Останні п’ять місць у рейтингу посіли Закарпатська, Кіровоградська, Вінницька, Київська та Львівська області.

Як повідомляється на порталі "Децентралізація", у Мінгромад очікують, що вже найближчим часом процес формування спроможних громад активізується. Зокрема, очікується, що Верховна Рада найближчим часом розгляне зміни до чинного законодавства щодо добровільного об’єднання територіальних громад, яким удосконалюється відповідна процедура. Йдеться про виключення необхідності схвалювати перспективні плани формування територій громад регіонів обласними радами. Профільний парламентський комітет рекомендував Верховній Раді України прийняти ці законодавчі зміни за основу та в цілому.

Читайте також: На Закарпатті курортне село приєднається до Полянської ОТГ

"Завдання Президента України і уряду – завершити процес формування спроможних громад і провести місцеві вибори у 2020 році на новій територіальній основі громад і районів. Моніторинг децентралізації показує, що роботи дуже багато. Необхідно підготувати перспективні плани, які б покривали спроможними громадами всю територію України", - зауважив заступник міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Він нагадав, що ключовим завданням реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади за принципом децентралізації є забезпечення людини якісними та доступними послугами незалежно від місця проживання.

«І в селі, і в місті, не залежно, близько чи далеко вони розташовані від адміністративних центрів громад чи районів, скрізь має бути однаковий кількісний і якісний набір необхідних послуг для людей», - додав Негода.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-