Україна та Німеччина продовжать співпрацю у впровадженні децентралізації

Україна та Німеччина продовжать співпрацю у впровадженні децентралізації

Фото
Укрінформ
Україна та Німеччина продовжать співпрацю у напрямку реформи децентралізації.

Про це сказала міністр розвитку громад і територій України Альона Бабак під час зустрічі з Послом Федеративної Республіки Німеччина Анкою Фельдгузен та Спецпосланником уряду Німеччини з питань реформ у галузях урядування та децентралізації в Україні Ґеоргом Мільбрадтом, інформує Мінрегіон.

"Україна та Німеччина продовжать співпрацю у впровадженні реформи децентралізації", - йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що наступного року має завершитись етап добровільного об’єднання громад.

"Наразі є унікальна синергія зусиль Президента, уряду, парламенту, щоб перейти до ключового етапу реформи децентралізації та створити дієву систему контролю за законністю рішень органів місцевого самоврядування. Завдяки системній підтримці наших міжнародних партнерів, вже маємо відповідну основу для законодавчого врегулювання цього питання",- зауважила Бабак.

Також вона наголосила, що треба продовжувати напрямок картографічного моделювання для створення найоптимальнішої моделі територіального устрою України.

Крім того, за її словами, до грудня цього року має бути ухвалена Стратегія регіонального розвитку 2020-2027 роках.

Читайте також: На Житомирщині ділилися досвідом реалізації грантових проєктів в ОТГ

“І тут ми також очікуємо на вагому експертну підтримку. Стратегія повинна стати позитивним сигналом всьому світу як Україна бачить роботу з регіонального розвитку: підняття економіки, розбудова соціальної інфраструктури, посилення людського потенціалу... Мета одна: підвищити позицію України в рейтингу людського розвитку. Економічне зростання України не можливе без сильних громад, без розвитку регіонів. Ми хотіли би, щоб українці мали гідне життя — це наш пріоритет”, — підкреслила Бабак.

Вона подякувала уряду Німеччини та програмі ULEAD з Європою за всебічну підтримку реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

У свою чергу, Спецпосланник уряду Німеччини Ґеорг Мільбрадт наголосив, що Німеччина й надалі підтримуватиме децентралізацію в Україні.

 Фото: minregion.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-