Тростянецький спиртзавод додатково перевірять на шкідливі викиди

Тростянецький спиртзавод додатково перевірять на шкідливі викиди

Укрінформ
Вінницька ОДА ініціює додаткове дослідження викидів Тростянецького спиртзаводу, від яких страждає місцеве населення.

Про це повідомляє департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА.

“Відбулась оперативна нарада щодо резонансної ситуації, пов’язаної з діяльністю Державного підприємства «Тростянецький спиртовий завод» та вжиття заходів за наслідками. Мова, зокрема, йшла про забруднення повітря атмосферними викидами з бардополів (спеціальних полів фільтрації, куди зливають барду, тобто, промислові відходи) Тростянецького спиртзаводу”, - йдеться у повідомленні.

За підсумками засідання прийнято рішення та підготовлено листи від імені обласної державної адміністрації до державного підприємства «Інститут екогігієни і токсикології імені Л.І.Медведя» з проханням здійснити додаткове дослідження викидів в атмосферне повітря від бардополів, оскільки у Вінницькій області відсутня сертифікована лабораторія для проведення замірів забруднюючих речовин, що виділяються в процесі бродіння стоків на бардополях.

Зазначається, що поля фільтрації ДП «Тростянецький спиртзавод» розташовані неподалік селища Тростянець на площі понад 40 гектарів. Через відсутність належної очистки викидів з бардополів, викиди від виробництва призводять до забруднення повітря та несприятливих наслідків для здоров′я людей. Зокрема, йдеться про перевищення допустимих норм концентрації парів сірководню (H2S) та оксиду вуглецю (СО) в атмосфері у півтора-два рази.

Громада селища і керівництво заводу не змогли порозумітися, відтак обласна державна адміністрація разом з екологами прагне знайти законні шляхи для того, щоб припинити забруднювати повітря та наражати життя людей на небезпеку, спонукати державні органи приймати відповідні рішення якомога швидше». Справа знаходиться на контролі Генеральної прокуратури України. 18 вересня відбудеться чергове засідання суду щодо відкликання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря з бардополів.

Читайте також: У Тростянці перекрили дорогу через “брудний” спиртзавод

Як повідомив директор департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Ткачук, екологічна ситуація, пов’язана з діяльністю спиртзаводу у Тростянецькій ОТГ Вінницької області, вкотре змусила місцевих мешканців піти на крайнощі — перекрити дорогу. Підприємством наразі не забезпечено здійснення лабораторного контролю за якісним станом підземних вод зі спостережувальних свердловин в районах бардополів. Зі слів керівництва заводу, підприємство наразі не здійснює виробничу діяльність, додав Ткачук.

Як повідомляло агентство, у червні жителі селища Тростянець тривалий час цілодобово блокували роботу місцевого спиртзаводу через нестерпний сморід відходів виробництва з бардових полів підприємства. Депутати Вінницької облради просили уряд втрутитися для прискорення вирішення даної ситуації, а профільні підрозділи ОДА звернулися до суду з позовом про відкликання дозволу Тростянецькому спиртозаводу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря з бардополів.

Фото: uprom.info

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-