Заступник голови Одеської ОДА побачив політику у звільненні Ройтбурда

Заступник голови Одеської ОДА побачив політику у звільненні Ройтбурда

Укрінформ
Директора Одеського художнього музею Олександра Ройтбурда, що був одним із прибічників Революції гідності, депутатська більшість Одеської облради звільнила з посади, керуючись "політичними мотивами".

Таку позицію висловив у середу під час виступу на пленарному засіданні позачергової 26-ї сесії Одеської облради депутат і заступник голови Одеської облдержадміністрації Віталій Свічинський, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Проти звільнення з посади Ройтбурда виступила в.о. голови ОДА Світлана Шаталова. Зокрема, вона нагадала, що "За час керівництва музеєм Олександром Ройтбурдом (з березня 2018 року - ред.) збільшено на 49 об'єктів колекцію музею, проведену реконструкцію двох залів”. Та звинуватила депутатів у тому, що їх не цікавлять досягнення Ройтбурда як менеджера. Також Шаталова нагадала, що роками "облрада доводила до такого стану, що потрібна була реконструкція за рахунок меценатів".

Шаталова звернула увагу на те, що внесений "з голосу" проєкт рішення базується на словах "вивчивши та проаналізувавши результати роботи" директора музею. "Так зробіть висновки після того, як проаналізуєте роботу директора Ройтбурда", наголосила Шаталова.

Читайте також: Облрада звільнила Ройтбурда з посади директора Одеського художнього музею

Депутат Юрій Басюк звинуватив депутатів від "Опозиційного блоку" у намірах безпідставно усунути Ройтбурда з посади заради піару. За його словами, "це була велика удача обласної влади: мати директором музею відомого художника-практика, чиї картин виставляються у дорогих колекціях. Ця людина фактично відроджує художній музей. Ви знаєте, що вступ до Клубу Маразлі - клубу меценатів музею - становить 30 тисяч гривень? І вже є більше п'ятидесяти членів у цьому клубі", - зауважив Басюк.

Так само проти розірвання контракту з Ройтбурдом висловився заступник голови ОДА Віталій Свічинський, який нагадав, що проект рішення не обговорювався на профільних комісіях облради.

Нещодавно обраний перший заступник голови облради Вадим Шкарівський та депутат Олександр Адзеленко, які підтримали ініціативу "ексрегіонала" Олексія Кобильникова про звільнення Ройтбурда, посилалися на "бажання виправити ті недоліки й непорозуміння, які були у березні 2018 року при призначенні Ройтбурда" за заявляли, що "червону лінію" він перейшов". Шкарівський додав, що в музеї не проведено інвентаризації, тому депутати не знають, що ж там відбувається. І підсумував, що "ця людина не заслуговує бути директором музею".

Читайте також: Кулеба назвав звільнення Ройтбурда впливом “совка"

Сам Ройтбурд прокоментуав ситуацію у Facebook, звернувши увагу на те, що до сесійної зали сьогодні телефонував по гучному зв'язку колишній голова облради - нардеп Анатолій Урбанський. "Вимагав мене зняти. Говорив що "ми повинні змусити себе поважати". І нагадав Урбанському, що "за часів Пушкіна "він поважати себе примусив" означало, що дядько помер (пам'ятаєте "Онєгіна"), - зазначив художник.

Як повідомлялося, 19 березня 2018 року голова Одеської ОДА Максим Степанов підписав розпорядження про призначення Ройтбурда керівником Одеського художнього музею, який став переможцем конкурсного відбору. Однак на квітневій сесії облради депутатська більшість відмовилась затвердити контракт, який Мінюст визнав законним.

4 вересня 2019 року сесія облради ухвалила рішення звільнити Ройтбурда з посади директора музею, а керівництву облдержадміністрації запропоновано провести конкурс на заміщення вакантної посади.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-