Тергромади Харківщини на третину збільшили власні доходи за минулий рік

Тергромади Харківщини на третину збільшили власні доходи за минулий рік

Децентралізація
Укрінформ
Об’єднані громади Харківщині, які з 1 січня 2018 року перейшли на прямі міжбюджетні взаємовідносини з держбюджетом України, заробили минулоріч 690 млн грн, що майже на третину більше, ніж у 2017 році.

Про це йшлося під час семінару за участю керівників фінансових відділів усіх 18-х ОТГ Харківщини за темою "Виконання бюджетів об’єднаних територіальних громад у 2018 році: успіхи та виклики". Захід відбувся за сприяння Харківського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Усі 18 ОТГ Харківщини виконали планові бюджетні призначення на 2018 рік. До бюджетів ОТГ області надійшло 1248,8 млн грн (з урахуванням міжбюджетних трансфертів), що склало 125,6% від попереднього річного плану та 102,7 % від уточненого. Сукупні власні доходи по 12 ОТГ області, що з 1 січня 2018 року перейшли на прямі міжбюджетні взаємовідносини з держбюджетом України, склали 689,5 млн грн, що на 145,6 млн грн (або на 26,8%) перевищило попередні планові призначення та на 45 млн грн (або на 7%) - уточнені плани", - пояснила радник Харківського Центру розвитку місцевого самоврядування з питань місцевих фінансів Марина Гончаренко.

За словами директора Харківського Центру розвитку місцевого самоврядування Діани Баринової, показники, озвучені на семінарі, є підтвердженням того, що об’єднання - це і збільшення власних доходів, які можна направити на розвиток територій громад, і розширення кола інструментів, які можна для цього залучити.

"Діючі ОТГ не тільки збільшили свої власні надходження та отримали державну субвенцію на розвиток інфраструктури, але й розширили свою податкову базу, провели інвентаризацію. Зараз вони вже мають зовсім іншу, пряму зацікавленість у збільшенні надходжень до свого бюджету. Бюджети багатьох ОТГ області можна назвати інвестиційно спрямованими, і це величезний крок вперед", - додала Баринова і підкреслила, що сільські, селищні, міські ради населеніх пунктів, які досі не об'єдналися в громади, практично кожен день втрачають шанси на розвиток територій.

Читайте також: Програма "U-LEAD з Європою” залучить до співпраці 600 регіональних журналістів

Під час заходу презентовані результати виконання бюджетів ОТГ регіону як загалом, так і у розрізі окремих видів доходів, напрямків видатків за функціями та економічним призначенням.

Найбільше зацікавлення учасників семінару викликав порівняльний аналіз динаміки надходжень до бюджетів ОТГ у 2017-2018 року. Він спричинив дискусію щодо місцевих особливостей формування дохідної частини бюджетів та став стимулом для подальшого пошуку резервів підвищення фінансової спроможності ОТГ.

Значну увагу під час заходу було приділено обговоренню актуальних тенденцій вдосконалення бюджетного процесу на найближчу перспективу, зокрема впровадження нової моделі середньострокового планування, гендерно-орієнтоване бюджетування, можливості розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів.

Програма "U-LEAD з Європою" фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами: Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

Фото: Харківський ЦРМС

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-