За добу на

За добу на "Гоптівці" завернули п'ятьох росіян — ДПСУ

Воєнний стан
Укрінформ
З півночі на цю годину 260 громадян Росії перетнули державний кордон України в пункті пропуску "Гоптівка", що за 40 км від Харкова, і це число залишається практично незмінним.

Про це під час прес-туру розповіла помічник начальника Східного регіонального управління Держприкордонслужби України підполковник Оксана Іванець.

"З півночі на цю годину кордон на "Гоптівці" перетнули 260 російських громадян, тобто, як зазвичай, і це число залишається приблизно незмінним", — зазначила Іванець.

За її словами, за цей самий час по Східному регіону Держприкордонслужби, куди разом з Харківською також входять частини Сумської і Луганської областей, кордон перетнули 700 росіян.

"З цього числа прикордонники "завернули" 5 російських громадян. Вони порушили правила перетину держкордону, чи то не надали інформацію про мету приїзду, також виявлені дані про перетин кордону поза межами законних пунктів пропуску або порушення, пов'язані з перебуванням у тимчасово окупованому Криму або неконтрольованих зонах Донецької та Луганської областей", — пояснила Іванець.

За її словами, на даний момент в рамках Закону про введення воєнного стану в прикордонній Харківській області всі підрозділи Східного регіонального управління Держприкордонслужби, включаючи Харківський прикордонний загін, приведені в повну бойову готовність.

"Здійснено додаткове посилення кордону і його режиму шляхом доукомплектування підрозділів, залучення резервів, збільшення чисельності збройних нарядів, нарощування інженерного і фортифікаційного обладнання", — пояснила Іванець.

За її словами, всі автомобілі, які перетинають кордон, підлягають поглибленому огляду: "Працюємо чітко, без затримок".

Щодо громадян, які перетинають сьогодні кордон, то це, в основному, українці, які працюють за наймом у сусідній Бєлгородській області Росії. Одні з них ухилялися від спілкування з журналістами, інші говорили про те, що змушені заробляти в Росії через кризу в українській економіці. Знайшовся і такий громадянин України, правда, лише один, який заявив, що має намір змінити громадянство і виїхати в Росію до родичів. Більшість опитаних сказали, що не відчувають ніяких труднощів з перетином кордону.

Читайте також: Україна високо оцінює внесок місії EUBAM у зміцнення прикордонних служб

Як відомо, Верховна Рада 26 листопада прийняла закон "Про затвердження указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" на 30 днів у 10 областях у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі. Серед названих областей — і Харківська.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-