У КВУ припускають, що  вибори в ОТГ не відбудуться через воєнний стан

У КВУ припускають, що вибори в ОТГ не відбудуться через воєнний стан

Укрінформ
Вибори в 125 об'єднаних тергромадах, призначені Центральною виборчою комісією на 23 грудня, можуть не відбутися у зв'язку із запровадженням воєнного стану в окремих областях України.

Таку думку у коментарі Укрінформу висловив голова «Комітету виборців України» Олексій Кошель.

«Однозначно, запровадження воєнного стану вплине на проведення виборів. Стаття 19 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» дає достатньо чіткі формулювання. Власне, у ній йдеться про те, що в умовах воєнного стану забороняється проведення виборів Президента, виборів народних депутатів України і виборів до органів місцевого самоврядування. На думку експертів «Комітету виборців України», цю норму закону можна тлумачити як заборону проведення виборів: йдеться про вибори в усіх регіонах України, а не лише тих, в яких запроваджено воєнний стан. Тому, очевидно, що вибори 23 грудня не відбудуться», - прокоментував Кошель.

Утім, за його словами, не виключено, що Центральна виборча комісія ухвалить рішення, відповідно до якого вибори в об'єднаних територіальних громадах таки відбудуться у визначену дату.

«Ми припускаємо, що Центрвиборчком може тлумачити цю статтю як таку, що забороняє проведення виборів в ОТГ лише в десяти областях України, де було запроваджено воєнний стан. Разом з тим законодавство передбачає безперервність виборчого процесу - і механізмів, як зупинити проведення виборів, не існує. Тому зараз перед ЦВК досить складне завдання: прийняти юридично обгрунтоване рішення,» - зазначив експерт.

Із іншого боку, він припускає, що вибори в ОТГ можуть відбутися вже у квітні 2019 року. До того ж, у КВУ розглядають як цілком логічний той варіант, за якого ЦВК об'єднала би вибори в ОТГ із виборами Президента України першого або другого туру.

«Об'єднання виборів в ОТГ із президентськими дозволить оптимізувати і виборчий процес, і самі витрати», - зазначив Кошель.

Водночас він акцентував і на необхідності вдосконалити Закон «Про правовий режим воєнного стану». На його думку, цей документ має містити норми щодо врегулювання питання проведення позачергових виборів і виборів до органів місцевого самоврядування.

«Парламент не повертався до цього питання, тому що в українській історії вперше було запровадження воєнний стан. Але разом з тим, ми вважаємо, що цей закон потрібно вдосконалити, тобто він мав би містити чіткі норми щодо проведення позачергових виборів, а також регулювати питання проведення виборів до органів місцевого самоврядування, зокрема щодо регіонів, в яких не запроваджено воєнний стан», - пояснив голова КВУ.

Читайте також: ЦВК дала старт виборам у 123 ОТГ

Як повідомляв Укрінформ, Центральна виборча комісія призначила перші місцеві вибори в 125 об'єднаних територіальних громадах на 23 грудня. До складу цих 125 ОТГ увійшли 534 місцеві ради: міських - 15, селищних - 27 та сільських - 492. Зокрема, у Вінницькій області такі вибори відбудуться у 3 об'єднаних територіальних громадах, у Волинській - в 9 ОТГ, у Дніпропетровській - в 1 ОТГ, у Донецькій - в 1 ОТГ, у Житомирській - в 7 ОТГ, у Запорізькій - у 8 ОТГ, в Івано-Франківській - в 4 ОТГ, у Київській - в 4 ОТГ, у Кіровоградській - в 4 ОТГ, у Луганській - у 8 ОТГ, у Львівській - в 5 ОТГ, у Миколаївській - в 12 ОТГ, в Одеській - в 3 ОТГ, у Полтавській - в 3 ОТГ, у Рівненській - в 3 ОТГ, у Сумській - в 4 ОТГ, у Тернопільській - в 5 ОТГ, у Херсонській - в 2 ОТГ, у Хмельницькій - в 3 ОТГ, у Черкаській - в 27 ОТГ, у Чернівецькій - в 4 ОТГ, у Чернігівській області - в 5 ОТГ.

 25 листопада прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти трьох українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеса в порт Маріуполь Азовського моря. Після цього спецпризначенці РФ захопили раніше обстріляні українські малі броньовані артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь», рейдовий буксир «Яни Капу». На них, за даними українських ВМС, знаходилися 23 моряки, шестеро було поранено.

26 листопада 2018 року Верховна Рада України ухвалила Закон "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" на 30 днів у десяти областях.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-