Львів обмежив використання поліетиленових пакетів

Львів обмежив використання поліетиленових пакетів

Укрінформ
Виконком Львівської міськради прийняв рішення про обмеження застосування поліетиленових пакетів у торгівельних мережах.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила речниця Львівської міської ради Христина Процак.

"Виконком міськради прийняв рішення про обмеження застосування поліетиленових пакетів у торгівельних мережах міста", - зазначила Процак.

Напередодні мерія провела зустріч із керівниками великих торгівельних комплексів міста, де рекомендувалося пропонувати покупцям альтернативу використання одноразових пакетів - паперові пакети, багаторазові торбини тощо. Також торгові мережі мають розробити програму лояльності до споживачів щодо заохочення використання багаторазових пакетів.

Водночас департаменту гуманітарної політики Львівської міськради доручено проводити просвітницьку роботу серед школярів щодо негативного впливу на довкілля поліетиленового пакування, а департамент економічного розвитку має створити пункти прийому поліетиленових пакетів.

Минулого року Львів першим в Україні прийняв стратегію "Нуль відходів", яка передбачає низку практик щодо повторного використання твердих побутових відходів і зміну підходу до сміття, визначення його як ресурсу. Одне із важливих рішень - це відмова від одноразових пакетів і використання багаторазової тари. Львів вже сьогодні має багато практик використання багаторазової тари, тому це рішення матиме позитивний відгук серед мешканців, сказав заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

Читайте також: У селищі на Львівщині заборонили використання поліетиленових пакетів

Нещодавно про відмову від використання поліетилену на Львівщині заявили у Славській ОТГ. Рішення увійде в дію з 2019 року.

Наразі 33 країни світу, серед яких Франція, Італія, Румунія, Монголія, Кенія, Мадагаскар заборонили використання пластикових пакетів, ще 53 країни ввели часткову заборону або податок на пакети, а Комітет Європарламенту з навколишнього середовища взагалі проголосував за заборону в Євросоюзі з 2021 року використання одноразових пластикових виробів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-