У порту Чорноморськ створять майданчик для тварин, що підпадають під карантин

У порту Чорноморськ створять майданчик для тварин, що підпадають під карантин

839
Ukrinform
Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки Чорноморської міськради рекомендує створити на території порту Чорноморськ майданчик для тимчасового перебування тварин,яких мають тримати у карантині.

Про це повідомив Укрінформу керівник Одеського облуправління Держпродспоживслужби України Володимир Кустуров, коментуючи напружену ситуацію в Чорноморську,  пов'язану з блокуванням зооветслужбою порту вантажівки з 300 вівцями.

"Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Чорноморської міськради під головуванням Андрія Сапункова розглянула сьогодні ситуацію, що виникла в порту через повернення 12 жовтня з Туреччини великої партії живого товару (овець), власником якого є вітчизняне підприємство "Украніксар". Ухвалено рішення - рекомендувати адміністрації порту Чорноморськ створити спеціальний майданчик для тимчасового перебування тварин, щодо яких належить здійснити карантинні заходи через відсутність належних супроводжуючих документів. Забезпечити тварин кормами та водою за рахунок підприємства-власника і необхідні санітарно-ветеринарні умови утримання", - зазначив Кустуров. 

Крім того, додав він, Держпродспоживслужбі рекомендовано надіслати запит відповідним органам влади Туреччини, щоб одержати від них підтвердження, чи розвантажували тварин з вантажного автомобіля на їхній території.

Відповідаючи на запитання, чому виникла тривала тяганина в порту з партією овець, частина яких загинула на борту вантажівки, Кустуров уточнив, що підрозділів  облуправління Держпродспоживслужби в порту немає. Це компетенція працівників Служби державної ветеринарної медицини в пунктах пропуску через держкордон України.

Варто зазначити, що керівник терміналу №5 порту Віктор Махонько, який був присутній на засіданні комісії ТЕБ і НС Чорноморської міськради, підтвердив готовність невідкладно виконати рекомендації комісії щодо створення спецмайданчика для тимчасового розміщення тварин, що підлягають ветеринарному контролю з урахуванням епізоотичного стану країн, з яких вони доставлені до порту.

Читайте також: Фуру з вівцями, через яку виник скандал, хочуть повернути до Туреччини

Як повідомлялося, 12 жовтня на митниці порту Чорноморськ "застрягла" фура з 300 вівцями, частина тварин вже загинула. Овець вивезли 6 жовтня поромом до Туреччини, проте замовник живого товару до порту не прибув, овець було повернуто в Україну. Але працівники підрозділу Державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті не дають дозволу на пропуск овець, мотивуючи тим, що в Туреччині бувають епідемії небезпечних хвороб. І хоча доказів того, що тварини хворі немає, фура стоїть з 12 жовтня в районі поромної переправи порту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-