Оновлена ЦВК взялася за проблему виборів у тергромадах

Оновлена ЦВК взялася за проблему виборів у тергромадах

Децентралізація
Укрінформ
Новий склад ЦВК приступив до вирішення проблеми призначення перших та додаткових виборів в об'єднаних територіальних громадах, щодо яких уже є 178 звернень обласних державних адміністрацій.

Про це заявила голова ЦВК Тетяна Сліпачук після засідання комісії, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Інформую, що комісія в нинішньому складі приступила до вирішення цього питання (призначення виборів в ОТГ - ред.) й визначення членів Центральної виборчої комісії, відповідальних за забезпечення здійснення повноважень комісією у відповідних регіонах України, тому що це два пов'язаних питання. Ми найближчим часом визначимося щодо першочергових кроків, і можу вас запевнити, що намагатимемося якомога швидше вирішити це питання, щоб процедура була запущена", - прокоментувала Сліпачук питання призначення виборів в ОТГ.

Водночас вона зауважила, що профільний парламентський комітет поки не надав жодного роз'яснення щодо правової невизначеності у питанні призначення виборів в ОТГ і відсутності законодавства про місцевий референдум. Тим часом, за її словами, на розгляд ЦВК вже надійшло 132 звернення обласних державних адміністрацій про призначення перших виборів в ОТГ у 22 областях, крім Закарпатської та Харківської, та 46 звернень ОДА про призначення додаткових виборів в ОТГ.

Як повідомлялося, 9 серпня попередній склад Центральної виборчої комісії призупинив призначення виборів в ОТГ, доки Комітет Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя не надасть роз'яснення стосовно законодавства про референдуми, можливості призначення Центрвиборчкомом перших і додаткових місцевих виборів без проведення місцевого референдуму щодо підтримки добровільного об'єднання територіальних громад, добровільного приєднання до об'єднаної територіальної громади.

Читайте також: Порошенко обіцяє Центрвиборчкому законопроект проти "гречки" на виборах

У п’ятницю, 5 жовтня, на засіданні парламенту 14 призначених 20 вересня членів Центральної виборчої комісії склали присягу членів комісії і почали виконувати повноваження у Центрвиборчкомі. Згодом новий склад ЦВК провів перше засідання, за результатами якого головою ЦВК обрано Тетяну Сліпачук, заступниками голови - Олега Конопольського та Євгена Радченка, секретарем - Наталію Бернацьку.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-