Савченко розказав, коли можуть відремонтувати південнобузький міст у Миколаєві

Савченко розказав, коли можуть відремонтувати південнобузький міст у Миколаєві

Укрінформ
Південнобузький міст через річку Південний Буг в м. Миколаєві, який нині перебуває в аварійному стані, повинен бути переданий на баланс Мінінфраструктури. Лише тоді його можна буде відремонтувати.

На цьому наголосив голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко на своїй сторінці у Facebook.

«Південнобузький (Варварівський) міст через річку Південний Буг в м. Миколаєві повинен бути переданий на баланс Мінінфраструктури. Лише у цьому випадку міст, що потребує значних капіталовкладень, буде реконструйовано. Миколаїв ніколи не зможе зібрати гроші своїми силами на його ремонт», - зазначив  Савченко.

Він також повідомив, що звернеться з відповідною пропозицією до уряду і має підтримку у цьому питані народних депутатів від Миколаївщини.

Варто зазначити, що у липні цього року на нараді, ініційованій головою ОДА, представники проектної організації запропонували три варіанти проектних рішень для реконструкції мосту. Найдешевший з них - вартістю 340 млн грн, найдорожчий – 1 млрд 116 млн грн.

Як уже повідомляв Укрінформ, ще у вересні 2017 року депутати міської ради, за результатами комплексного обстеження мосту, назвали стан Варварівського мосту критичним. Обстеження виявило значні недоліки та дефекти механізмів розводки та систем автоматики і сигналізації розвідної прогонової будови мосту. Крім того, в результаті підводного водолазного обстеження встановлено підмив грунту під площею фундаментних плит опор мосту, руйнування бетону з оголенням арматури, суттєво пошкоджені опорні частини - зафіксовано тріщини та руйнування захисного шару бетону опор. Метал на частинах плит мосту пошкоджений корозією, герметизуючий антикорозійний шар відсутній.

Читайте також: На місцеві дороги Рівненщини виділили значно більше коштів, ніж на державні - ОДА

Технічний звіт по мосту разом з проханням вжити заходів щодо його термінового ремонту депутати направили до Міністерства інфраструктури України, але наразі жодних зрушень у цьому питання немає.

Питання ускладнюється ще й тим, що сама поверхня мосту є дорогою міжнародного значення, а його покриття знаходиться на балансі Служби автодоріг. У той же час сама конструкція мосту належить громаді Миколаєва. Отож місцева влада не може самостійно приймати рішення навіть про обмеження руху транспорту по ньому.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-