Стартував проект НАТО з ліквідації  радіоактивних відходів на Кіровоградщині

Стартував проект НАТО з ліквідації радіоактивних відходів на Кіровоградщині

Відео
676
Ukrinform
У Києві стартував проект Трастового фонду НАТО із захоронення радіоактивних джерел “Ліквідація могильника радіоактивних відходів, які зберігаються на об'єкті “Цибулеве”, що на Кіровоградщині.

Про це йдеться на сайті Міноборони.

“Проект Трастового фонду НАТО із захоронення радіоактивних джерел “Ліквідація могильника радіоактивних відходів, які зберігаються на об'єкті “Цибулеве” Міністерства оборони України, реалізовуватиметься 18 місяців. Результатом проекту стане реабілітація території, на якій зараз зберігаються радіоактивні відходи (РАВ), а також усунення загрози незаконного розповсюдження радіоактивних матеріалів за межі об'єкта і зменшення негативного впливу РАВ на довкілля та населення регіону. Досвід, отриманий під час реалізації проекту, буде використано для ліквідації інших сховищ та місць зберігання «історичних» радіоактивних відходів на території України. Сумарна вартість проекту становить 1,5 млн євро”, - йдеться у повідомленні.

Заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції генерал-лейтенант Анатолій Петренко висловив слова вдячності від Міністерства оборони України Агенції НАТО з підтримки та постачання і усім країнам-донорам проекту.

Читайте також: НАТО не потрібен дозвіл Росії на вступ України до Альянсу - Столтенберг

Він акцентував увагу на тому, що виконання заходів проекту дозволить позбавити Міністерство оборони та Збройні сили України від виконання невластивих функцій та спрямувати вивільнені ресурси на посилення оперативних спроможностей Збройних сил України, вирішення пріоритетних завдань у сфері обороноздатності.

Петренко назвав започаткування проекту демонстрацією успішного спільного виконання Комплексного пакету допомоги НАТО Україні, а також підкреслив, що Міністерством оборони України будуть забезпечені усі заходи, що стосуються виконання проекту.

Провідною країною та донором у цьому проекті є Федеративна Республіка Німеччина.

Як повідомляв Укрінформ, трастовий фонд НАТО задумувався для ліквідації ще чотирьох аналогічних об'єктів: "Телятин", "Багерове", "Феодосія-13", "Донецький казенний завод".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>